Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na ścieżkach pragnienia. Księga jubileuszowa profesora Karola Tarnowskiego

Krzysztof Mech, Wojciech Zalewski

Na ścieżkach pragnienia. Księga jubileuszowa profesora Karola Tarnowskiego

33,26

 

Uczyć się u Karola, to znaczy być zdolnym do nieskrępowanego myślenia w dialogu z Innymi, o tym, co jest i co powinno być.
prof. Krzysztof Mech

Z okazji osiemdziesiątych urodzin profesora Karola Tarnowskiego ofiarowujemy Jubilatowi eseje skupione wokół Jego twórczości, a także wokół pytań o człowieka i tworzoną przezeń kulturę, o wartości, o podmiot metafizyczny, o Boga. Te bliskie Karolowi Tarnowskiemu zagadnienia, będące przedmiotem Jego własnej refleksji, podejmują w tym tomie:
Joanna Barcik, Agata Bielik-Robson, Jaromir Brejdak, Grzegorz Chrzanowski OP, Pavol Dancák, Marek Drwięga, Jacek Filek, Tadeusz Gadacz, Jakub Gomułka, Jowita Guja, Adam Hernas, Urszula Idziak-Smoczyńska, Ks. Jarosław Jagiełło, Anna Karoń-Ostrowska, Jan Andrzej Kłoczowski OP, Łukasz Mazur, Krzysztof Mech, Jacek Migasiński, Piotr Mróz, Izabella Sariusz-Skąpska, Andrzej Serafin, Władysław Stróżewski, Łukasz W. Śliwa, Paweł Taranczewski, Róża Thun, Łukasz Tischner, Adam Workowski, Henryk Woźniakowski, Adam Zagajewski, Wojciech Zalewski, Krzysztof Zanussi.

Karol Tarnowski – profesor filozofii, wybitny filozof religii, nauczyciel, pedagog, miłośnik sztuki, pianista. Znawca myśli ks. Józefa Tischnera, Martina Heideggera, Gabriela Marcela, Jeana Naberta, Paula Ricoeura. Autor licznych artykułów i książek, takich jak: Tropy myślenia religijnego, Usłyszeć niewidzialne. Zarys filozofii wiary (Nagroda im. Księdza Józefa Tischnera), Bóg fenomenologów, Wiara i myślenie, Człowiek i Transcendencja, Pragnienie metafizyczne.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-17

Liczba stron: 560

Znak

Format: 144x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...