Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Detektyw Miś Zbyś na tropie Dama z pluszowym misiem

Jasiński Maciej, Kaczkowski Tomasz, Nowacki Piotr

Detektyw Miś Zbyś na tropie Dama z pluszowym misiem

7.2

(11 ocen) wspólnie z

24,90

 

Po czterech tomach komiksowej serii "Detektyw Miś Zbyś na tropie", jej autorzy postanowili przygotować nową historię, w której młodzi Czytelnicy będą jeszcze aktywniej uczestniczyć w śledztwie słynnych detektywów. Nie jest to bowiem tylko komiks, a połączenie komiksu, kolorowanki i książeczki z zadaniami określanej jako activity book. Komiksowe plansze przeplatają się z zadaniami, które mali czytelnicy będą musieli wykonać, aby pomóc Misiowi Zbysiowi i Borsukowi Mrukowi. Ich zadaniem będzie choćby spakowanie przydatnych detektywom w śledztwie rzeczy czy zidentyfikowanie podejrzanego na podstawie odcisku łapy. Będą również labirynty do pokonania, a nawet gra planszowa dla całej rodziny. A wszystko to płynnie wplecione we wciągającą komiksową historię.

W tym śledztwie detektyw Miś Zbyś i jego asystent Borsuk Mruk zajmą się sprawą kradzieży słynnego obrazu "Dama z pluszowym misiem" pędzla wybitnego malarza Leoparda da Vinci. Trop prowadzi do zamku w Szkocji pełnego tajemnic. Oczywiście śledztwo nie będzie proste, na szczęście detektywi będą mogli liczyć na wsparcie tajnych służb jej królewskiej mości, a także na pomoc Czytelników.

Kultura gniewu
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-10-23

ISBN: 978-83-661-2803-3

Liczba stron: 40

Format: 20.3x30.7

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...