Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Efektywność gospodarowania finansami osobistymi w Polsce

Marta Musiał

Efektywność gospodarowania finansami osobistymi w Polsce

42,00

 

Gospodarstwa domowe stanowią niezwykle istotny element systemu finansowego, dlatego należałoby poddawać je ocenie i badaniom. Osiąganie efektywności i odnalezie­nie się gospodarstw domowych na rynku finansowym jest niezwykle trudne. Pojawiają się przeszkody natury informacyjnej w postaci braku dostępu do danych z całego sys­temu finansowego. To powoduje, że najmniejsze jednostki muszą działać w warunkach ograniczonego dostępu do informacji. Przy tym narastająca liczba produktów i narzędzi finansowych może nie tylko powodować dodatkowy zamęt, ale także zagubienie związa­ne z brakiem czasu i środków na odpowiednią edukację finansową.

W monografii zatytułowanej Efektywność gospodarowania finansami osobistymi w Polsce poddano analizie dorobek naukowy poświęcony zagadnieniom dotyczącym fi­nansów osobistych, młodej subdyscypliny nauk o finansach, oraz efektywności – sze­roko opisanej w literaturze (zwłaszcza w kontekście funkcjonowania przedsiębiorstwa). Zauważyć należy, że problem efektywności w odniesieniu do funkcjonowania gospo­darstwa domowego nie jest problemem nowym – istnieje od początku nauki poświę­conej gospodarstwom domowym. Jednakże podjęte prace badawcze ograniczają się za­zwyczaj do analizy pojedynczych czynników, nie uwzględniając holistycznego spojrze­nia na problem ani zależności przyczynowo-skutkowych między tymi determinantami.



Ze wstępu

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-31

ISBN: 978-83-797-2200-6

Liczba stron: 170

Format: 27.7x14.5

Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...