Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie jesteś taki wspaniały (ale inni też nie są) Nie jesteś taki wspaniały (ale inni też nie są)

Elan Gale

Nie jesteś taki wspaniały (ale inni też nie są) Nie jesteś taki wspaniały (ale inni też nie są)

 

Z każdej możliwej strony jesteś bombardowany hasłami motywacyjnymi, od których przeważnie robi ci się tylko niedobrze, typu: Bądź lepszą wersją siebie, Gdy tylko uwierzysz w siebie — znajdziesz szczęście, Dzisiaj jest twój dzień. Media pękają w szwach od pseudocoachów. Przeszczęśliwa starsza pani ze zdecydowanie zbyt białymi zębami przekonuje cię w telewizji śniadaniowej, że nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia. Piękna modelka na okładce babskiego czasopisma przekonuje cię, że ty też możesz być taka jak ona!
NIEPRAWDA. NIE JESTEŚ TAKI WSPANIAŁY.
Możesz przeczytać setki motywacyjnych haseł i stron internetowych oraz stos poradników. Możesz przyklejać sobie serduszka na lustrze i zaczynać dzień od słów „jestem piękna, kocham siebie” i powtarzać swoją mantrę przez cały dzień. Możesz się na siłę komplementować, ale na dłuższą metę nic to nie da, dopóki nie zrozumiesz, że właśnie niedoskonałość jest twoją siłą.
Ta książka nauczy cię, jak wykorzystywać negatywną energię w celu pozyskania siły do walki o lepsze życie. Kluczem do sukcesu jest skupienie się na złych emocjach i zmuszenie ich, żeby pracowały dla ciebie, a nie przeciwko tobie. Pozytywne myślenie jest dla naiwniaków, sztuka negatywnego myślenia — to umiejętność, którą warto nabyć. Czy przyznanie się do bycia nieidealnym nie jest już zwycięstwem?

Feeria
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-01-16

ISBN: 978-83-722-9808-9

Tytuł oryginalny: Yo're Not That Great

Liczba stron: 240

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Jerzy Bandel

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
25.10.2018

Ta bohaterska dziewczyna walczyła w męskim przebraniu w ponad trzydziestu bitwach. Dlaczego wymazano ją z historii?

Żadna inna Polka nie przeszła tak długiego szlaku bojowego. Ona nie tylko założyła męski mundur, ale też w pierwszej linii, z bronią w ręku biła się o niepodległość. Podziękowano jej za to… zupełną wzgardą i zapomnieniem.
Czytaj dalej...
06.11.2018

Bitwa pod Zawichostem. Zapomniany polski triumf, który powstrzymał najazd ruskiego księcia

Dzisiaj zapomniana, w średniowieczu uchodziła za jedną z najchwalebniejszych. Blask tej zwycięskiej batalii przygasł dopiero za sprawą sukcesu odniesionego pod Grunwaldem.
Czytaj dalej...
30.10.2018

Przy nich superbohaterowie wymiękają! 5 spektakularnych akcji polskich strażaków

Każdego dnia bezinteresownie narażają zdrowie i życie, by ratować innych. Polscy strażacy niejednokrotnie stawali w obliczu niewyobrażalnych katastrof, walcząc z żywiołem i udzielając pierwszej pomocy poszkodowanym. Oto ich najbardziej brawurowe akcje w ostatnim półwieczu.
Czytaj dalej...
01.11.2018

Dlaczego w przededniu wojny nie potrafiliśmy rozszyfrować niemieckich depesz? Czy Polacy naprawdę złamali Enigmę?

Enigma początkowo służyła zatajaniu korespondencji handlowej. Dość szybko znalazła jednak nowe zastosowanie – w niemieckich siłach zbrojnych. Rozgryzienie mechanizmu jej działania w czasie II wojny światowej ocaliło tysiące istnień. Jaki naprawdę był wkład Polaków w ten sukces?
Czytaj dalej...