Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Królewski łup

Benson Robert Hugh

Królewski łup

8.3

(7 ocen) wspólnie z

37,21

 

Barwna powieść historyczna o losach brytyjskiej monarchii za panowania Henryka VIII. Fabuła wprowadza czytelnika w meandry osobistego życia monarchy oraz wydarzeń, które dla Anglii i całej Europy okazały się bardzo brzemienne w skutki. Te wydarzenia to oderwanie Kościoła w Anglii od Rzymu, prześladowania wymierzone w katolików, konflikty wewnętrzne w kraju oraz związany z tym wszystkim głęboki przełom polityczny i cywilizacyjny, który na wieki ukształtował charakter Imperium Brytyjskiego.

Królewski łup to bardzo sugestywna opowieść o niszczeniu Kościoła: o planowej destrukcji rzeczywistości katolickiej. Prawdziwa wiara jest podmieniana na heretyckie wymysły, posłuszni duchowi czasu i władzy świeckiej biskupi i księża stają się narzędziami pustoszenia Owczarni Pańskiej. Metodycznie dewastowane są struktury życia łaski. Tych, którzy nie chcą się wyprzeć Kościoła, czeka fizyczna albo cywilna śmierć. Obrońcom Wiary nie wystarcza wyobraźni, żeby zrozumieć wroga i konsekwentnie, skutecznie mu się przeciwstawić. A tłum - większość wciąż jeszcze nominalnie katolickiego społeczeństwa - jest tym, co się dzieje, zachwycony... Ale najgorętsza walka toczy się o duszę konkretnego człowieka: o to, żeby nie została ona pożarta na wieki...

Akcja powieści - napisanej przed ponad 100 laty przez wybitnego katolickiego pisarza i publicystę Roberta H. Bensona - toczy się w XVI-wiecznej Anglii, ale swoim przesłaniem przekracza granice miejsca i czasu, a dziś okazuje się wyjątkowo aktualna.

AA
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-11-08

ISBN: 978-83-786-4426-2

Tytuł oryginalny: The King's achievement

Liczba stron: 456

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...