Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O smoku z prawie świata

Adam Gabriel

O smoku z prawie świata

8.8

(4 oceny) wspólnie z

19,90

 

Czy wiecie, jak poruszać się po prawie-Świecie, by nie narazić się na spotkanie z groźnym smokiem?

Ktoś, kto wchodzi do prawie-Świata, musi mieć świadomość ogromnego niebezpieczeństwa, które tam na niego czyha. W tej dziwnej krainie mnóstwo jest mrocznych zakamarków, a czas płynie tak szybko, że łatwo się zapomnieć i niepostrzeżenie stracić w niej najlepsze lata swojego życia. Jednak to nie jedyne zagrożenia – prawie-Świat jest groźny przede wszystkim dlatego, że pochłania człowieka, kusząc go bogactwem atrakcji i nieskończoną wiedzą...
Mały Tymek dobrze wie, że do tego świata, do którego kluczem jest mała kryształowa płytka, najlepiej nie wchodzić samemu. O pomoc w ratowaniu swoich przyjaciół, którzy utknęli w prawie-Świecie, prosi więc rodziców. Wierzy, że to właśnie oni dzięki mądrości i doświadczeniu zdołają nie tylko pokonać niebezpiecznego prawie-Smoka, lecz także wyrwać dzieci z pułapki, w którą wpadły.
Jeśli chcecie wiedzieć, czy im się udało i jakie przeżyli przygody, koniecznie przeczytajcie tę wciągającą opowieść i razem z rodzicami przygotujcie własną strategię ochrony przed zagrożeniami, z jakimi na co dzień stykacie się w waszym prawie-Świecie po drugiej stronie błyszczących ekranów...
Opowiadanie O smoku z prawie-Świata to bogato ilustrowana propozycja dla dzieci w wieku 6-10 lat. Dla najmłodszych będzie to porywająca opowieść o przygodach małego Tymka, a dla dorosłych – interesujący punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o tym, jak bezpiecznie wchodzić w „prawie-Świat” wirtualnej rzeczywistości.

Adam Gabriel – autor wydanych w Wydawnictwie eSPe opowiadań dla dzieci Baśń o płonącej lampie i Kraina przedświtu.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-28

ISBN: 978-83-748-2938-0

Liczba stron: 80

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...