Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Terroryzm północnokaukaski Źródła, przejawy i przeciwdziałanie zjawisku

Tomasz Grabowski

Terroryzm północnokaukaski Źródła, przejawy i przeciwdziałanie zjawisku

65,00

 

Opracowanie stanowi poważny wkład w naszą wiedzę na temat współczesnego terroryzmu religijnego. Można mieć jedynie nadzieję, iż utworzenie nowej dyscypliny naukowej – nauk o bezpieczeństwie – będzie owocowało wartościowymi pracami naukowymi poświęconymi różnym aspektom kształtowania przestrzeni bezpieczeństwa i udziału poszczególnych państw w tym przedsięwzięciu.
Prof. dr hab. Andrzej Misiuk, Uniwersytet Warszawski

Monografia podejmuje niezwykle ciekawy i stosunkowo rzadko poruszany w polskiej literaturze specjalistycznej problem terroryzmu na obszarze Kaukazu Północnego. (...) Oprócz solidnej podstawy metodologicznej, precyzyjnego sposobu dowodzenia oraz trafności sformułowanych wniosków, do jej głównych zalet należy zaliczyć liczbę oraz jakość wykorzystanych źródeł. Zgromadzona przez Autora Bibliografia musi budzić uznanie. Swoje rozważania oparł on bowiem nie tylko na raportach, artykułach naukowych i monografiach w języku polskim i angielskim, ale przede wszystkim w języku rosyjskim. Wiele przytoczonych za badaczami i mediami rosyjskimi informacji pojawia się w polskiej literaturze specjalistycznej po raz pierwszy, co zdecydowanie podnosi wartość merytoryczną ocenianej książki. Za poważną zaletę można uznać fakt, że Autor starał się omawiane zagadnienia weryfikować w kilku źródłach, konfrontując ze sobą rozmaite teorie wyjaśniające przebieg bądź implikacje zamachów terrorystycznych. Nie ulega więc wątpliwości, iż jest to solidna praca, świadcząca o dużej wiedzy i zaawansowanym warsztacie naukowym Badacza.
Dr hab. Miron Lakomy, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Ignatianum
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-21

ISBN: 978-83-761-4349-1

Liczba stron: 472

Format: 155x235mm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...