Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Najsłynniejsze lotniskowce Ilustrowana historia

David Ross

Najsłynniejsze lotniskowce Ilustrowana historia

7.7

(3 oceny) wspólnie z

70,00

 

Książka zawiera opis 52 najsłynniejszych lotniskowców w historii, od czasów przebudowanego pancernika MHS Eagle z lat pierwszej wojny światowej, poprzez japońskie Shokaku i Taiho – obydwa zatopione przez amerykańskie lotnictwo pokładowe w czasie decydującej bitwy na Morzu Filipińskim w czerwcu 1944 roku - po wielkie superlotniskowce z napędem nuklearnym USS Enterprise i USS Nimitz z ery zimnej wojny oraz najważniejsze lotniskowce i śmigłowcowce doby współczesnej – takie jak USS Gerald R. Ford, HMS Queen Elizabeth, francuski Mistral, japoński Izumo, chiński Liaoning i indyjski Vikrant.

Publikacja została zilustrowana ponad 200 zdjęciami i rycinami, przedstawiającymi szczegółowo opisywane lotniskowce.

Do opisu każdego z okrętów załączono tabelę z podstawowymi danymi techniczno-taktycznymi.

David Ross jest specjalistą od historii marynarki i kolei. Napisał wiele książek poruszających te dziedziny, między innymi: North American Trains, George and Robert Stephensons: A Passion for Succes, Statki i okręty. Ilustrowana encyklopedia oraz The Essential Naval Identification Guide: Submarines 1914-Present.

Alma-Press
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-21

ISBN: 978-83-702-0731-1

Tytuł oryginalny: The world's greatest aircraft carriers

Liczba stron: 224

Format: 21.0x29.5cm

Cena detaliczna: 70,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...