Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Państwo i ustrój Zagadnienia systemu rządów i instytucji politycznych

Tadeusz Mołdawa

Państwo i ustrój Zagadnienia systemu rządów i instytucji politycznych

37,80

 

Publikacja zawiera kilkanaście tekstów rozproszonych wybitnego polskiego konstytucjonalisty i ustrojoznawcy Tadeusza Mołdawy, które powstały w ciągu ostatnich 25 lat Jego pracy naukowej i badawczej. Teksty o zróżnicowanym charakterze i formie (artykuły, studia, eseje naukowe) pozostawały dotychczas szerzej nieznane, wydawane bądź w formie skryptów, bądź prac zwartych w skromnych nakładach. Zebrano w jednym tomie teksy, szczególnie cenne dla nauki o polityce i prawa konstytucyjnego, odnoszących się do zagadnień ustrojowych Polski, pozostałych państw regionu oraz – oczywiście (najbliższej Profesorowi) Hiszpanii. Ich obecne wydanie stanowi nie tylko swoisty hołd i uznanie należne Profesorowi ale równocześnie porządkuje w znacznym stopniu stan badań politologicznych i wypełnia istotną lukę naukową w przedmiotowym zakresie. Prace pisane przez kilkanaście lat ukazują jednocześnie ewolucję pewnych sądów i opinii Profesora, stanowią podsumowanie występujących tendencji i trendów w życiu politycznym, szczególnie w procesach zmian ustrojowych państw. Pozwalają spojrzeć na analizowane zjawiska społeczno-polityczne z większego dystansu, co sprzyja wyciągnięciu dojrzałych i ugruntowanych wniosków.

Elipsa Dom Wydawniczy
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-12-07

ISBN: 978-83-801-7223-4

Liczba stron: 332

Format: 170x245mm

Cena detaliczna: 37,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...