Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Syn Magdy i Justka

Alfred Przybyłek

Syn Magdy i Justka

25,92

 

Książka „Syn Magdy i Justka” to kontynuacja powieści historycznej „Młyn nad Jaworznikiem” opisującej życie małej społeczności na granicy trzech zaborów pod koniec XIX wieku. Dalsze losy bohaterów opisywane są na przełomie wieków, na tle historycznych wydarzeń odzyskania niepodległości.

Książka opisując życie ówczesnych, ukazuje jak w wyniku działań ludzi oddanych sprawie odzyskania przez Polskę niepodległości i praktycznie realizujących hasła „Pozytywistów Polskich”, we wszystkich zaborach wyrasta młodzież o coraz większej świadomości narodowej, historycznej i społecznej.

OD AUTORA
Chciałbym, żeby Książka była hołdem dla Pozytywistów Polskich, hołdem dla wielu wspaniałych ludzi oddanych we wszystkich „zaborach” - sprawie niepodległości Polski. Hołdem dla ludzi wcielających skutecznie w życie hasła Pozytywistów polskich i ich idee. Oni to zbroili młodzież w wiedzę o niespotykanym dotychczas w dziejach ludzkości postępie cywilizacyjnym, w świadomość narodową, społeczną, historyczną czy kulturową.
Dzięki ich wysiłkom, rodziła się i rosła w duszach dorastającej młodzieży wola dokonania czynów, które dla wielu, szczególnie tych którzy już tworzyli historię wydawały się z góry skazane na niepowodzenie.

Nastał rok 1914, a z nim pierwsza Wojna Światowa. Wielcy ówczesnych czasów, zapewne nie przewidzieli takiego rozwoju sytuacji, która w konsekwencji zaowocowała klęską zaborców Polski, a po 123 latach niewoli niepodległością Polski.
Stało się to dzięki tak przygotowanej polskiej młodzieży i odważnym, mądrym polskim przywódcom, którzy w służbie dla ojczyzny potrafili skupić Naród cały.

Alfred Przybyłek

Itstart
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-12-19

ISBN: 978-83-656-4506-7

Liczba stron: 268

Format: 14.8x21.0cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...