Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

(Nie)pamięć

Marc Levy

(Nie)pamięć

7.1

(134 ocen) wspólnie z

39,90

 

Gdzie znajduje się ludzka świadomość?

Czy można ją przenieść, a później przechować?

Pełna wzruszeń i humoru, tajemnicza opowieść o niezwykłej miłości, o której ciężko będzie zapomnieć. Awangardowa powieść, która zgłębia tajniki pamięci uczuć.

Trzej studenci neurobiologii są oddanymi przyjaciółmi. Hope, Josh i Luke - są nierozłączni, a ich przyjaźń umacnia pewna genialna idea. Kiedy Hope nieuchronnie zbliża się do śmierci, przyjaciele postanawiają przeżyć przygodę życia. Decydują się na zbadanie niemożliwego, wprowadzenie niewiarygodnego planu, czyli po prostu chcą się zabawić. Szukając odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zaglądają do wielu miejsc, zaczynając od tajnych laboratoriów Uniwersytetu Bostońskiego, aż po ukrytą latarnię morską. Wyścig ze śmiercią czas zacząć.

„Niezwykła historia miłości, poruszająca i pełna humoru, godna Juliusza Verne’a”. — France Info

„To najbardziej wzruszająca historia Marca Levy’ego; współczesna wersja Śpiącej królewny. Autor wywrócił swój horyzont do góry nogami, a ja to samo zrobiłem ze swoim sercem. Cudowna lektura”. — L’Univers Détente

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-22

ISBN: 978-83-811-0661-0

Tytuł oryginalny: L’HORIZON A L’ENVERS

Liczba stron: 352

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Profil autora w serwisie Facebook

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Katarzyna Strużyńska

Wzruszenie gwarantowane!

Najlepsza powieść jaką przeczytałam. Absolutnie oryginalna i świetnie napisana. Historia o postępie naukowym badaniach i młodych ludziach, którzy są niezwykle utalentowani. Główni bohaterowie naprawdę mnie urzekli, zżyłam się z nimi i całym sercem przeżywałam to co oni. To piękne, że autor tak potrafił stowrzyć te postaci, że czytając książkę, czułam się częścią ich paczki. Książka jednocześnie jest bardzo poruszająca i przedstawia zetknięcie się ze śmiercią, ale też potrafiła rozbawić mnie do łez. Polecam gorąco.
Aldona Kozieł

Polecam

Cudowne uczucie łączyło głównych bohaterów. Prawdziwa miłość i przyjaźń, której każdy z nas potrzebuje, a której często brakuje w dzisiejszych czasach. Kto znas nie chciałby tak oddanego przyjaciela, który gotów jest dla nas na wszystko? Piękna książka, wspaniale opowiedziana historia, pochłonięta przeze mnie bardzo szybko. Polecam wszystkim znajomym, bo naprawdę warto ją przeczytać.
Anna Boruc

Najlepsze zakończenie

Zakończenie książki było tak rewelacyjne, że do tej pory nie mogę się otrząsnąć. W ogóle się go nie spodziewałam. Jestem pełna podziwu dla pomysłowości autora. Rewelacja!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...