Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wpływ interwencji z funduszy unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw i ich konkurencyjność

Wpływ interwencji z funduszy unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw i ich konkurencyjność

48,00

 

Książka stanowi podsumowanie prac prowadzonych w latach 2012-2014 w Zakładzie Konkurencyjności Przedsiębiorstw Instytutu Badań Rynku Konsumpcji i Koniunktur w Warszawie. Starano się w niej udzielić odpowiedzi na pytanie: czy interwencja z funduszy unijnych przyczyniała się realnie do realizacji celów, które przed nią stawiano w założeniach programowych polityki spójności. Dokonano również identyfikacji programów, priorytetów i działań, które w sposób bezpośredni, bądź pośredni, wpływały na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Następnie przeprowadzono ocenę zmian, które były wynikiem takiej interwencji.

W prezentowanych studiach wykorzystano przede wszystkim metody badań porównawczych oraz typu desk research. Objęły one głównie analizę treści programów operacyjnych, dokumentów o charakterze sprawozdawczym oraz wyników badań empirycznych przeprowadzonych w przedsiębiorstwach, zwłaszcza studiów ewaluacyjnych. W niektórych przypadkach prowadzono również badania i analizy własne (np. konsultacje, wywiady oraz studia przypadku).

Studia zaprezentowane w książce dostarczają szczegółowych informacji pozwalających na diagnozę zjawisk zachodzących w wybranych dziedzinach funkcjonowania przedsiębiorstw i ich otoczeniu w wyniku wykorzystania przez nie funduszy unijnych. Mogą być również użyteczne w dalszych pracach nad długookresowym programowaniem rozwoju, co jest szczególnie ważne na progu kolejnej perspektywy finansowej.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2018-12-18

ISBN: 978-83-810-2220-0

Liczba stron: 194

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...