Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielki Escapo

Paul Pope

Wielki Escapo

6.1

(36 ocen) wspólnie z

74,90

 

Niezwykła opowieść wyglądająca jak kolaż filmów Felliniego, stylistyki magazynu „Heavy Metal” i klasycznych komiksów Jacka Kirby'ego. „Wielki Escapo” opowiada historię artysty cyrkowego specjalizującego się w widowiskowych ucieczkach z pułapek. Nic nie jest w stanie go zatrzymać, oprócz... miłości.
„Wielki Escapo” to medytacja o życiu, miłości i śmiertelności. Nie możesz jej przegapić.

Komiks po raz pierwszy ukazał się w 1999 roku w wersji czarno-białej. Nowa edycja, w pełni kolorowa i na nowo zaprojektowana w dużym formacie, zawiera ponad pięćdziesiąt stron dodatków! Alternatywne zakończenie, nowa, dziesięciostronicowa opowieść czy rysunki wykonane przez zaproszonych przez Pope'a artystów czynią z komiksu edytorskie wydarzenie!

Na twórczość Pope'a wpływa zarówno japońska, jak i europejska tradycja ilustracji, dzięki czemu jego rysunki to połączenie powściągliwej elegancji i żonglerki stylów dopasowanych do opowiadanej historii.
„Publishers Weekly”

„Wielki Escapo” to obowiązkowa lektura dla fanów twórczości Pope'a i pokaz tego, co można jeszcze zrobić w ramach powieści graficznej.
Comicbookdaily.com

Paul Pope to jeden z najbardziej wszechstronnych amerykańskich twórców komiksu. Debiutował w mangowym wydawnictwie Kodansha, by w ciągu kilku lat stać się gwiazdą DC Comics. Pope mimo sukcesów nie odszedł od komiksu alternatywnego, w którym jest niekwestionowanym mistrzem.

Komiksowe
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2015-06-16

ISBN: 978-83-796-1246-8

Liczba stron: 160

Komiksowe

Format: 230x290mm

Cena detaliczna: 74,90 zł

Rok wydania: 2015

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...