Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Znajomi nieznajomi Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić (TED Books)

Kio Stark

Znajomi nieznajomi Jak ludzie, których nie znasz mogą Cię zmienić (TED Books)

6.1

(25 ocen) wspólnie z

23,24

 

Odkryj nieoczekiwane przyjemności i możliwości, które płyną z rozmów z nieznajomymi! Przekonasz się, jak te momenty mogą zmienić ciebie i świat, który wspólnie dzielimy.

Nasze życie jest coraz bardziej odosobnione-żyjemy w ciągłym pośpiechu, przemykamy po ulicach ze spuszczonymi głowami, kierujemy myśli gdzie indziej, słuchamy tylko tego, co już znamy, i rzadko staramy się doświadczyć czegoś nowego. Mówienie do obcych poszerza nasz świat i pociąga za sobą wspólne doświadczanie człowieczeństwa, tworząc autentyczne powiązania emocjonalne. Poszerza nasz świat. Nawiązywane interakcje utwierdzają związek z miejscami, w których żyjemy, pracujemy i bawimy się, są pięknymi przerwami w rutynie naszego życia.

Stark pokazuje, jak rozmawianie z obcymi na nowo budzi nas do życia. Książka opiera się na życiowej praktyce autorki w rozmawianiu z obcymi ludźmi i pokazuje dynamikę tego, gdzie, jak i dlaczego obcy się ze sobą spotykają. „Znajomi nieznajomi” eksplorują bogate emocjonalne i polityczne znaczenia, które ujawniają się nawet w krótkich rozmowach i nieoczekiwanych spotkaniach z nieznajomymi. Stark ujawnia ukryte procesy, dzięki którym decydujemy, z kim się przywitać i komu zaufać, oraz niepisane zasady, na których te spotkania się opierają. Ta niezwykła książka uczy czytelników, jak rozpocząć rozmowę z nieznajomym i zawiera wyzwania dla tych, którzy odważą się to uczynić.

Relacja
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-30

ISBN: 978-83-657-9653-0

Tytuł oryginalny: When Strangers Meet: How People You Don't Know Can Transform You

Liczba stron: 112

Format: 13.2x18.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...