Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przedziwny sekret Różańca Świętego

Montfort Ludwik Maria Grignion

Przedziwny sekret Różańca Świętego

8.0

(25 ocen) wspólnie z

24,90

 

W czym tkwi tajemnica potęgi Różańca? Jaką teologiczną głębię kryje w sobie jedna z najbardziej znanych modlitw chrześcijańskich? Jak nie poddać się zniechęceniu? Jeden z największych mistrzów duchowości, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, autor słynnego Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i wielki orędownik zawierzenia Maryi, wskazuje na bogactwo modlitwy różańcowej i opisuje, jak odmawiać ją właściwie.
Czy chcesz wspiąć się na wyższy poziom modlitwy i nie ulec kłamstwom Szatana, jak to często zdarza się ludziom modlitwy? Odmawiaj codziennie, jeżeli możesz, cały Różaniec albo przynajmniej jedną część. Udaje ci się to już dzięki Bożej łasce? Tak więc jeśli chcesz wzrastać w pokorze, zachowuj tę praktykę, ponieważ dusza, która odmawia codziennie Różaniec, nigdy nie popadnie w herezję i nigdy nie będzie zwiedziona przez demona: podpisałbym się pod tym stwierdzeniem własną krwią.
(fragment)
Seria „Perły Duchowości” zainicjowana przez Wydawnictwo Esprit to zbiór klasycznych tekstów w nowych przystępnych tłumaczeniach.
Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716) – francuski święty Kościoła katolickiego, jezuita, szczególnie związany z Matką Bożą. Słynął z wielkiego misyjnego zapału, z powodu którego spotykały go liczne prześladowania. Był świadkiem wielu cudów, doświadczał wewnętrznych objawień.

Esprit
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-30

ISBN: 978-83-660-6153-8

Tytuł oryginalny: Le secret admirable du tres saint Rosaire pour se convertir et se sauver

Liczba stron: 232

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...