Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Winowajcy

Ingar Johnsrud

Winowajcy

7.5

(25 ocen) wspólnie z

27,93

 

Ostatnia część serii o nadkomisarzu Beierze!

Henry Falck, wicedyrektor firmy konsultingowej powiązanej z rządem norweskim, zostaje znaleziony martwy w myjni samochodowej. Zabójca postarał się, by śmierć biznesmena była wyjątkowo bolesna i powolna.

Kilka dni później znika dziennikarka, która zbierała informacje na temat Falcka. Jak się okazuje, oprócz denata interesował ją także ojciec Fredrika Beiera. Nadkomisarz policji – ponieważ sprawa dotyczy jego rodziny – zaczyna czuć się zagrożony, tym bardziej że ślady odkryte w sprawie Falcka zmuszają go do powrotu do śledztw, które uważał za zamknięte.

Beier będzie musiał sam stawić czoła powracającym koszmarom. Czy zdoła ułożyć tę skomplikowaną układankę w całość? Czasu ma bardzo mało…

Ingar Johnsrud to mistrz suspensu. Ta seria potwierdza jego miejsce w elicie norweskich autorów kryminałów. Winowajcy sprawią, że każdy nerw czytelnika będzie napięty jak struna.
„Tvedestrandsposten”

Ingar Johnsrud jest uznanym dziennikarzem piszącym dla największych norweskich mediów. W 2015 roku ukazał się jego literacki debiut – Naśladowcy, pierwsza część serii o komisarzu oslowskiej policji Fredriku Beierze. Zdobył dzięki niej rozgłos i został doceniony za ostry styl, oko do detali oraz konstruowanie bogatej i innowacyjnej fabuły. Chwalony przez krytyków Johnsrud jest jednym z najlepszych autorów skandynawskich powieści kryminalnych.

Otwarte
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-03-13

ISBN: 978-83-7515-551-8

Liczba stron: 520

Otwarte

Format: 135 x 205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Maria Gołębiewska-Bijak

Rok wydania: 2019

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...