Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw

Wojciech Talaga

Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw

57,00 zł

4000

 

Zadaniem tej publikacji jest opisanie nazw ulic oraz podanie informacji, od kogo czy też od czego noszą swoją nazwę. A te nazwy brały się najczęściej od patronów, czyli znanych postaci historycznych, zawodów, wydarzeń itp.. Są też takie ulice, które mają nazwy, których nie można utożsamić z Jarocinem czy też ziemią Jarocińską (taką politykę stosowali np.. Niemcy podczas II wojny światowej nadając np. nazwy: ulica Daliowa, Tulipanowa itd.). Dlatego czytelnik nie znajdzie na kartach tej publikacji opisu wszystkich ulic naszego grodu; wymienione one jedynie zostaną na końcu książki.

Stowarzyszenie Opiekunów Zabytków Ziemi Jarocińskiej
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-01-23

ISBN: 978-83-936-4851-1

Liczba stron: 325

Format: 160x230mm

Cena katalogowa: 57,00 zł

Cena pakietu

106,90 zł

7100

Cena pakietu

106,90 zł

7000

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
29.01.2019

Głód w oblężonym Leningradzie. Wstrząsające relacje mieszkańców miasta

Kiedy głód dochodzi do ekstremum, ciało sięga po równie ekstremalne środki. Zaczyna pożerać samo siebie z nadzieją, że wkrótce sytuacja się odmieni. Ale co, jeśli lepsze czasy nie nadchodzą? Na własnej skórze przekonali się o tym podczas II wojny światowej leningradczycy. Ich doświadczenia porażają.
Czytaj dalej...
02.02.2019

Obrona Helu w 1939 roku. Wytrwali wiele razy dłużej niż Westerplatte, ale dzisiaj niemal się o nich nie mówi

Hel znajdował się pod niemieckim ostrzałem od początku września. Początkowo działania nie toczyły się zbyt intensywnie. Niemcy, po doświadczeniach z Westerplatte i Oksywia, unikali zaangażowania załogi twierdzy w bezpośrednie walki. Wszystko zmieniło się, gdy półwysep został sam na posterunku.
Czytaj dalej...
07.02.2019

Pierwszy orgazm w historii kina. Film „Ekstaza” z 1933 roku z Hedy Lamarr wywołał skandal

„Nieprzyzwoity, niemoralny”, „oburzający i lubieżny”, „obsceniczny” – brzmi jak recenzja „Pięćdziesięciu twarzy Greya”? Nic bardziej mylnego! Na takie opinie zasłużył sobie w 1933 roku film „Ekstaza”. Dlaczego? Bo po raz pierwszy w dziejach kinematografii pokazano w nim na ekranie nagość i kobiecy orgazm…
Czytaj dalej...
06.02.2019

Największe triumfy husarii. To w tych bitwach najlepsza polska jazda pokazała, na co ją stać

Husarze byli fenomenem na skalę światową. Stoczyli setki bitew i przez dziesiątki lat siali postrach wśród europejskich armii. W okresie największej świetności – na przełomie XVI i XVII wieku – dzięki brawurowym szarżom odnieśli szereg spektakularnych zwycięstw. Które z nich były największe?
Czytaj dalej...