Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Swiss Made

R. James Breiding

Swiss Made

6.0

(3 oceny) wspólnie z

49,99

Nieznana historia szwajcarskiego sukcesu.

Jak doszło do tego, że niewielki, wciśnięty pomiędzy górskie pasma kraj zdobył pozycję światowego lidera w tak wielu dziedzinach: bankowości, logistyce, branży spożywczej, chemicznej czy turystycznej? Ta książka z precyzją mechanizmu szwajcarskiego zegarka opisuje niebywałą przedsiębiorczość i innowacyjność
społeczeństwa, które mówi trzema oficjalnymi językami, które chętnie asymiluje uzdolnionych imigrantów i które niezwykle ceni sobie niezależność od wszelkiej władzy centralnej.
Autor dzięki uwzględnieniu perspektywy czasowej wybiegającej w przyszłość przedstawia czytelnikom interesujące przewidywania na temat tego, czy Szwajcarzy w epoce globalizacji zdołają utrzymać zdumiewające tempo rozwoju i pozostać w światowej awangardzie.
R. James Breiding jest założycielem i właścicielem Naissance Capital, firmy inwestycyjnej z siedzibą w Zurychu. W przeszłości pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Templeton Investment oraz dyrektora Rothschild Corporate Finance. Należał również do kadry kierowniczej PricewaterhouseCoopers. Ukończył studia w Harvard Kennedy School oraz Międzynarodowym Instytucie Rozwoju Zarządzania (IMD) w Lozannie. Przez kilka lat pisał artykuły do „The Economist”, specjalizując się w tematyce związanej ze Szwajcarią. Dzięki swojej pracy naukowej związanej z przygotowywaniem publikacji „Swiss Made” został przyjęty w poczet członków Ośrodka Rozwoju Międzynarodowego (Center for International Development) na Uniwersytecie Harvarda. Ma obecnie podwójne – amerykańskie i szwajcarskie – obywatelstwo. Książka powstała przy współpracy Ambasady Konfederacji Szwajcarskiej Przełożył: Krzysztof Kurek, Anastazja Dwulit

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-21

ISBN: 978-83-268-2390-9

Liczba stron: 472

Agora

Format: 175x255mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek, Anastazja Dwulit

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...