Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielki zielnik roślin leczniczych

Debuigne Gérard

Wielki zielnik roślin leczniczych

35,33

 

Tym, co odróżnia ten album od innych publikacji z zakresu zielarstwa, jest przede wszystkim profesjonalna, przygotowana specjalnie dla tej książki, realistyczna dokumentacja fotograficzna, która w postaci plansz prezentuje całą roślinę i wszystkie jej części. Plansze zajmują lewą stronę każdej rozkładówki, po prawej stronie towarzyszy im rozbudowany opis.

Album szczegółowo prezentuje 100 roślin leczniczych, opisując przypisywane roślinom od wieków dobroczynne właściwości, potwierdzane współcześnie przez naukowców, w rzetelny sposób łącząc wiedzę botaniczną, biochemiczną i medyczną. Ważną częścią opisu zastosowań każdej rośliny są instrukcje i receptury, które pozwalają samodzielnie przygotować bezpieczne specyfiki z ziół: napary, wywary, nalewki czy kompresy. Książka dokładnie opisuje sposoby stosowania i dawkowanie naturalnych preparatów, działających skutecznie przy drobnych i poważniejszych dolegliwościach.

W końcowej części albumu zamieszczono poradnik dla osób, które chcą samodzielnie zbierać dzikie zioła. Instruuje on krok po kroku, w jaki sposób je zrywać, suszyć i przechowywać. Dopełnieniem książki są indeksy: polskich i łacińskich nazw roślin oraz indeks rzeczowy, obejmujący opisane w albumie dolegliwości i choroby. Dzięki niemu łatwo znaleźć roślinę, z której preparat może pomóc nam przy konkretnym problemie ze zdrowiem czy samopoczuciem.

Książka dla każdego, kto ceni swe zdrowie i chce poprawić jego jakość za pomocą specyfików podarowanych nam przez naturę.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1948-8

Liczba stron: 224

Cena detaliczna: 68,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...