Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zbuntowana królowa

Michelle Moran

Zbuntowana królowa

7.3

(104 ocen) wspólnie z

38,00

 

Fascynująca historia legendarnej królowej, gotowej żyć i umrzeć dla swojego kraju.
Kiedy w połowie XIX wieku Wielka Brytania bierze na cel Indie, spodziewa się łatwego i szybkiego podboju. W końcu kraj, rozdrobniony i podzielony na wiele niezależnych, rywalizujących ze sobą królestw, nie może się równać z potężnym Imperium. Jednak gdy brytyjscy żołnierze przybywają do królestwa Dźhansi, spotykają się z zaskakującym oporem.
Zamiast spokojnie się poddać, rządząca Dźhansi królowa Lakszmi formuje dwie armie – jedną złożoną z mężczyzn i drugą złożoną z kobiet – i na ich czele rusza do boju, zdecydowana bronić swojego królestwa i ludu. Choć początkowo jej żołnierze wydają się nie mieć szans w starciu z lepiej uzbrojonymi i wyszkolonymi wojskami brytyjskimi, Lakszmi jest zdeterminowana, by walczyć do końca i chronić ukochany kraj.
Zbuntowana królowa, opowiadana z perspektywy Sity, najbliższej powiernicy i najbardziej zaufanej wojowniczki z kobiecej armii królowej Dźhansi, oświetla miejsce i czasy rzadko ukazywane w powieściach historycznych.
„Przepełniona fascynującymi szczegółami historycznymi i podejmująca pomijany często temat, powieść zupełnie bezstronnie porusza kwestie praw kobiet i konfliktu pomiędzy Imperium brytyjskim i Indiami. Sita i Rani Lakshmibai, choć żyją w epoce, gdy kobiety nie miały wielkiej władzy, są silne i niezależne”. Library Journal
„Ta głęboko poruszająca książka skupia się wokół swoich bohaterów, pozwalając rozgrywającej się historii być tłem dla prywatnej opowieści o młodej kobiecie, która zaryzykuje wszystko, także własne życie, dla swojego ludu. Fani wcześniejszych książek autorki z pewnością z entuzjazmem powitają jej nową powieść, a ponieważ nie ma ona związku z poprzednimi tytułami Moran, będzie idealną propozycją także dla nowych czytelników”. Booklist
„Nie mogłam się oderwać od tej książki! Sugestywny ton opowieści Moran przenosi czytelnika z małych odludnych wiosek, w których kobiety spędzają swoje życie, ukrywając się przed spojrzeniami mężczyzn, do egzotycznego królestwa Dźhansi, gdzie swobodnie przechadzają się ulicami, a ostatecznie w sam środek huraganu rozpętanego w Dźhansi przez brytyjskie władze…. Pasjonująca i wciągająca”. Historical Novel Review

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-09-21

ISBN: 978-83-799-9632-2

Tytuł oryginalny: Rebel Queen

Liczba stron: 304

Sonia Draga

Format: 150x230mm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...