Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

MODA. Metki Obcasy Dżinsy Adidasy

Katarzyna Świeżak

MODA. Metki Obcasy Dżinsy Adidasy

7.5

(63 ocen) wspólnie z

42,00

 

Nowość w przebojowej serii edukacyjnej Dwóch Sióstr. „D.O.M.E.K.” opowiadał o architekturze, „D.E.S.I.G.N.” – o wzornictwie. Czas na porywającą opowieść o modzie!

Pasjonująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 100 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia: dżinsy, spódniczka mini czy buty na obcasie. I przekonacie się, że o ubraniach i ubieraniu się można myśleć na tysiąc różnych sposobów.

Katarzyna Świeżak - z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu dziennikarka. Szefowa działów Moda i Styl Życia w „Wysokich Obcasach”. Współautorka książki o młodym pokoleniu polskich malarzy z przełomu wieków zatytułowanej „Najgroźniejsze pędzle” i współkuratorka wystawy o tym samym tytule, jurorka konkursu Nowy Folk Design. Prywatnie – miłośniczka tańca i egzotycznych podróży

Katarzyna Bogucka (ur. 1985) - graficzka, ilustratorka, malarka. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku malarstwo. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jej specyficzny, nowoczesny styl ilustracji książkowej cieszy się coraz większą popularnością. Jest autorką ilustracji do wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry serii wierszyków: „Stefan Burczymucha”, „Małpa w kąpieli”, Paweł i Gaweł”, „Chory kotek”.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-608-5026-8

Liczba stron: 148

Dwie Siostry

Format: 205x205mm

Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...