Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hej, Jędrek! Masz cykora?

Rafał Skarżycki

Hej, Jędrek! Masz cykora?

8.1

(54 ocen) wspólnie z

24,90

Czwarty tom znakomitej serii, która zachwyci fanów "Dziennika cwaniaczka"!

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?
Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!
Kiedy Jędrek wyjeżdża ze swoją klasą na długo wyczekiwaną zieloną szkołę, nie przypuszcza, że znajdą się tam także jego najwięksi wrogowie – szóstoklasiści zwani neandertalczykami. Bo nawet jeśli wielkość człowieka mierzy się siłą jego nieprzyjaciół, niekoniecznie trzeba mieć z nimi nieustanny kontakt…
Jednak wkrótce okaże się, że nie to jest jego największym problemem. W końcu kto, jadąc na szkolną wycieczkę, spodziewa się afery kryminalnej?
Czwarty tom znakomitej serii, która zachwyci fanów „Dziennika cwaniaczka”!
Jędrek to ten rodzaj dziesięcioletniego faceta, który każe nauczycielom ciągle wątpić, czy aby słusznie wybrali swój zawód. Gdziekolwiek się pojawia – zwiastuje kłopoty. Jednak jego wybryki, ku zdumieniu wszystkich, przynoszą zbawienne skutki, a lista rozwikłanych przez niego zagadek kryminalnych stale się wydłuża. Razem z przyjaciółmi, Witkiem i Grubym, stanowią nierozłączną paczkę kumpli – moje ulubione trio.
Joanna Olech
A miało być tak pięknie! Wyjazd z kumplami, z dala od rodziców i irytującej siory. Oczywiście Jędrek wie, że za kimś obdarzonym takimi wadami, jak odwaga, inteligencja i urok osobisty, muszą podążać również kłopoty. Ale bez przesady… Węże, lochy, spryskiwacze?!
Przeczytajcie książkę całą rodziną. Historia wciąga, a humor łączy. Przy okazji dorośli przypomną sobie, że też byli kiedyś dziećmi, a dziś mogą być rodzicami obdarzonymi takimi wadami jak cierpliwość, wyrozumiałość i elastyczność. Polecam!
Tomasz Minkiewicz
Rafał Skarżycki – zawodowo pisarz i scenarzysta, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel psa. Publikuje od blisko dwudziestu lat i tylko dzięki temu, że debiutował jako siedemnastolatek, nie jest jeszcze w wieku emerytalnym. Los zetknął go z Tomkiem Leśniakiem w liceum — znajomość zaowocowała przyjaźnią i profesjonalną współpracą, początkowo komiksową. W głowie Rafała narodziły się takie postaci komiksowe jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Oprócz scenariuszy komiksów pisze także scenariusze filmowe, opowiadania oraz powieści.
Seria „Hej, Jędrek!” pozwala mu łączyć to, co jako twórca kocha najbardziej: literaturę i komiks.
Tomasz Lew Leśniak – zawodowo rysownik i reżyser animacji, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel kota. Debiutował wspólnie z Rafałem Skarżyckim, którego rozpraszał podczas lekcji, namawiając do pisania kolejnych scenariuszy. Nadał wygląd postaciom komiksowym takim jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Obecnie, oprócz rysowania komiksów, zajmuje się animacją i reżyserią filmów animowanych (niektórzy z was mogą się już domyślać, kto pisze scenariusze...).
Seria „Hej, Jędrek!” to dla niego okazja, by udowodnić, że jest nie tylko świetnym komiksiarzem, lecz także wybornym ilustratorem.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-09-14

ISBN: 978-83-101-2958-1

Liczba stron: 224

Nasza Księgarnia

Format: 20.1x14.1

Cena detaliczna: 24,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...