Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści

Patrick O'Donnell

Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści

6.0

(27 ocen) wspólnie z

37,90

 

Historyczna monografia amerykańskiego Biura Służb Strategicznych, poprzednika Centralnej Agencji Wywiadowczej. Patrick O'Donnell odnalazł ponad 300 byłych pracowników Biura Służb Strategicznych (OSS), przeprowadził z nimi wywiady i po raz pierwszy przedstawia ich wcześniej utajnione relacje. Na długo przed Jamesem Bondem i CIA ci dzielni mężczyźni i kobiety działali potajemnie za kulisami podczas II wojny światowej i w ostatecznym rozrachunku odegrali istotną rolę w alianckim zwycięstwie.

O'Donnell wkracza w fascynujący świat szpiegostwa w epoce, kiedy nie było jeszcze satelitów i komputerów... Książka jest czymś więcej aniżeli zwykłym opracowaniem historycznym i czyta się ją jak pasjonującą powieść sensacyjną.

"Publishers Weekly"

Patrick O'Donnell jest autorem książki Beyond Valor, która zdobyła Colby Circle Award w dziedzinie historii wojskowości, oraz Into the Rising Sun: In Their Own Words. Był konsultantem nagrodzonego serialu Kompania braci oraz filmów dokumentalnych zrealizowanych przez BBC, The History Channel i Fox News. Jest również założycielem The Drop Zone, strony internetowej poświęconej utrwalaniu ustnych relacji weteranów.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-794-3952-2

Tytuł oryginalny: Operatives, spies and saboteurs

Liczba stron: 448

Świat Książki

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...