Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia filozofii arabskiej

Peter Adamson, Richard C. Taylor

Historia filozofii arabskiej

6.0

(1 ocena) wspólnie z

89,90

 

Począwszy od IX wieku arabscy uczeni pod wpływem dzieł filozofów greckich oraz islamskiej myśli teologicznej rozwijali idee o ogromnym znaczeniu filozoficznym i historycznym.

Niniejszy zbiór esejów autorstwa wybitnych znawców przedmiotu jest wprowadzeniem do świata filozofii arabskiej. Kolejne rozdziały poświęcone są indywidualnym myślicielom (na przykład al-Farabiemu, Awicennie i Awerroesowi) lub ich grupom, tworzącym zwłaszcza w okresie "klasycznym", tj. między IX a XII wiekiem. W tomie znajdują się również rozdziały poświęcone późniejszej myśli islamskiej oraz naukom filozoficznym, jak na przykład etyce i metafizyce, a także relacjom pomiędzy filozofią arabską, grecką, żydowską i łacińską.
Tom zawiera również bogatą bibliografię i chronologiczny wykaz najważniejszych myślicieli arabskich.

Autorzy: Peter Adamson, Richard C. Taylor, Cristina D’Ancona, David Reisman, Paul Walker, Robert Wisnovsky, Michael E. Marmura, Josep Puig Montanda, John Walbridge, Sajjad H. Rizvi, Tony Street, Charles E. Butterworth, Marwan Rashed, Deborah L. Black, Thérese-Anne Druart, Steven Harvey, Charles Burnett, Hossein Ziai.

WAM
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-776-7164-1

Liczba stron: 416

Format: 160x240mm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...