Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wilk stepowy

Hermann Hesse

Wilk stepowy

7.8

(6724 ocen) wspólnie z

34,99

Najsłynniejsze dzieło noblisty Hermana Hessego.

Bohater, Harry Haller, ma poczucie, że nie przystaje do otaczającego go świata pełnego materializmu. Na dodatek jest zmęczony ciągłą walką, którą toczy w sobie - jego humanistyczna wrażliwość zmaga się z wilczą drapieżnością.
Wszystko to zmienia się, gdy spotka kobietę, która nie tylko wprowadzi go do pewnego niezwykłego teatru, ale także podważy jego cały dotychczasowy pogląd na życie.

Niezwykła, magiczna, nieprzemijająco poczytna powieść o niezaprzeczalnym walorze literackim, jedna z najważniejszych pozycji wśród klasyków dwudziestowiecznej literatury.

Media Rodzina
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-03-15

ISBN: 978-83-800-8258-8

Liczba stron: 200

Media Rodzina

Format: 125x205mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Gabriela Mycielska

Rok wydania: 2016

Tołstoj też czytał

Nasz chodnikowy lew stepowy jak bohater Hessego, zawsze czuł, że wyprzedza swoją epokę. Tym bardziej polubił się z Harrym Hellerem!

I tak wilk i lew znaleźli wspólny język na stepach. Humanistyczną wrażliwość i zwierzęcą drapieżność pogodzić mogła tylko piękna, enigmatyczna kobieta. Noblista doskonale wykreował postać sprytnej damy, której udało się bez trudu oswoić bestię.

Tołstoj tuż za Harrym Hallerem wstępuje więc na teatralny przestwór oceanu, który na zawsze odmieni światopogląd mieszczańskich sceptyków.

Hesse zafundował w swoim ponadczasowym bestsellerze odurzająco wciągającą dawkę egzystencjalnej prozy. Podjął się dogłębnej analizy społecznej, nie stronił też od nawiązań do klasyki niemieckiej literatury!

To prawdziwa gratka dla naszego pogromcy wielkich powieści! Tołstoj już znalazł tam wspólny język z Faustem i Goethe, zanurzył się w głębokie tony jazzowej muzyki i surrealistyczne konwencje szalonego noblisty.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...