Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Joga w każdym wieku

Himmel Michaela, Ockel Renate

Joga w każdym wieku

28,00

 

Dzisiejszych sześćdziesięciolatków cechuje zupełnie podejście do życia, aniżeli ich rówieśników przed kilkoma dziesięcioleciami. Cechuje ich ciekawość świata i pragnienie dokonywania zmian, chęć wykorzystania dla własnego rozwoju nowych możliwości, jakie niesie ze sobą zakończenie pracy zawodowej. Aby móc w zdrowiu i aktywnie wykorzystywać potencjał tej nowej fazy życia, cennym towarzyszem może być joga. Joga utrzymuje i wspiera siłę i żywotność naszego ciała oraz korzystnie wpływa na nasz umysł i koncentrację. Ludziom w dojrzałym wieku oferuje świadomą i inteligentną komunikację z ciałem, duchem i duszą - generuje radość życia, zdrowie, energię i dobre samopoczucie. Autorki ukazują, jak przy pomocy łatwo wykonalnych ćwiczeń, każda/y, całkowicie niezależnie od wieku, zacząć może uprawianie jogi i jakie korzyści przynosi jej regularne praktykowanie. Przedstawiony tu styl jogi wg nauki B.K.S. Iyengara jest szczególnie wskazany dla tych, którzy zaczynają trening w późniejszym wieku, ponieważ uwzględnia on potrzeby osób po sześćdziesiątym roku życia. Wiele ćwiczeń przedstawionych jest tu także w łatwiejszych wariantach i z przyrządami pomocniczymi. Szczególną uwagę poświęcono w tej książce radości, jaka płynie z poznawania jogi i umożliwieniu łatwego startu, który może się powieść także bez nauczyciela.

Bellona
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2015-01-19

ISBN: 978-83-111-3486-7

Liczba stron: 136

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...