Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady

Lewis Michael

Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady

7.7

(406 ocen) wspólnie z

37,00

 

CHCIWOŚĆ, KORUPCJA, ZIMNA KALKULACJA I TAJEMNICE, O KTÓRYCH NIEWYGODNIE MÓWIĆ.
Tylko niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią 2008 roku. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce rok wcześniej: na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami, gdzie wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się, czy też wolała nie zaglądać.
Wielki Szort. Mechanizm maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.
„Porzućcie fikcję, odstawcie na półki horrory Kinga, Mastertona, Poego, Barkera, Herberta czy Koontza. Lubicie nie zasypiać ze strachu? Wielki szort napisany przez człowieka, który sam był elementem układu, a w słowach i brutalnych opisach nie przebiera, to gwarantuje”.
Forbes
„Jeśli mielibyście przeczytać tylko jedną książkę o kryzysie 2008 roku, to zadbajcie, by był to Wielki szort”.
Rzeczpospolita
Na podstawie książki powstał znakomity film THE BIG SHORT z gwiazdorską obsadą:
Brad Pitt
Ryan Gosling
Christian Bale
Steve Carell

Sonia Draga
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-01-05

ISBN: 978-83-799-9693-3

Tytuł oryginalny: The Big Short

Liczba stron: 288

Format: 150x215mm

Cena detaliczna: 37,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...