Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Busem przez świat. Australia za 8 dolarów

Karol Lewandowski

Busem przez świat. Australia za 8 dolarów

7.6

(392 ocen) wspólnie z

36,90

Szalona podróż kultowym busem!

Szalona podróż kultowym busem!
Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Poparzyły ich meduzy, wydobywali najdroższe kamienie świata, odwiedzili podziemne domy oraz jedli hamburgery z kangurów i krokodyli... Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.
Gotowi na podróż?
Zaczynamy!

Dla mnie bomba! Zapewne także dla tych, którzy byli w Australii. Świetnie napisane, lekko i z dystansem. Gratuluję.
- Marek Niedźwiecki
Podróż za niejeden uśmiech. Beztroska Australia z perspektywy studenckiej załogi Supertrampa, busika, któremu niewielu dałoby jakiekolwiek szanse. Młodzi podróżnicy dopięli swego w wieku, kiedy mniej się zadaje pytań, a więcej robi. I kiedy ma to wpływ na całe życie. Busem przez świat. Australia za 8 dolarów przypomina moją pierwszą książkę o tym cudownym kontynencie...
- Marek Tomalik
Gdy po raz pierwszy usłyszałam o ludziach, którzy chcą przewieźć starego busa na drugi koniec świata, pomyślałam, że to szaleńcy. Faktycznie – są szalenie fajni i odbyli szalenie ciekawą podróż po Australii, której bardzo im zazdroszczę, choć sama tu mieszkam.
- Julia Raczko, autorka bloga WhereIsJuli.com
Nie byłem nigdy w Australii, ale po lekturze książki ekipy z Busem przez Świat zachłysnąłem się tym kontynentem i wiem, że muszę postawić tam stopę. Fascynująca lektura, masa ciekawostek i porad – czyta się jednym tchem. Muszę zaplanować dopłynięcie do Australii kajakiem!
- Aleksander Doba
Entuzjazm, odwaga, radość życia i wiara w siebie podczas pokonywania kolejnych wyzwań to podstawowe cechy Karola i jego ekipy – natychmiast mnie nimi zauroczyli. W Australii, wirtualnie, byłam z nimi codziennie i wszędzie. Po wizycie w moim domu w Sawtell stali się moimi duchowymi wnukami, ponieważ ich życie, tak jak moje, jest wiecznie trwającą przygoda podróżniczą, na którą nie mają wpływu budżet ani wiek.
- Basia Meder
Busem Przez Świat to studencki projekt podróżniczy, który zakłada zwiedzanie świata jak najniższym kosztem. W ciągu pięciu lat, w ramach 16 wypraw, 27-letni kolorowy busik przejechał już ponad 50 państw na pięciu kontynentach – Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Projekt ma sto tysięcy fanów w mediach społecznościowych i ponad 100 patronów medialnych.
Doczekał się dziesiątków naśladowców, a busemprzezswiat.pl to jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce nagrodzony tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015.
Fragment książki

Sine Qua Non
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-10-24

ISBN: 978-83-792-4711-0

Liczba stron: 320

Sine Qua Non

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...