Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Traktat o szczęściu

Jean d'Ormesson

Traktat o szczęściu

6.4

(141 ocen) wspólnie z

22,99

Jest wiele dróg do szczęścia. Rozejrzyj się i znajdź swoją

Wiara, nauka, filozofia, literatura, historia - największe umysły od tysiącleci poszukiwały odpowiedzi na najistotniejsze pytania ludzkości, w tym na to jedno, być może najważniejsze - o istotę szczęśliwego życia. 

Przestańcie biec. Zatrzymajcie się na chwilę. Poświęćcie dwie minuty na to, by się trochę zastanowić i odpowiedzieć choć na jedno spośród wielu pytań. Dziś drogi do osobistego szczęścia poszukują wszyscy.

Wbrew temu, co głosiły setki książek, nie ma jednej recepty na szczęście, jednej ścieżki, jednej definicji. Każdy z nas musi wyruszyć we własną, wyjątkową podróż. 

Jesteśmy na ziemi po to, by kochać, być szczęśliwymi, pływać w morzu, spacerować po lesie. Być może nawet po to, by dokonywać wielkich rzeczy lub rozkoszować się pięknem. 

Dlaczego warto wybrać się w tą podróż właśnie z Traktatem o szczęściu? Ponieważ Jean d'Ormesson nie podaje nam gotowych rozwiązań - uczy za to, w jaki sposób korzystać ze skarbnicy ludzkiej mądrości gromadzonej od wieków.

Autor nie obiecuje, że lektura książki odmieni życie czytelnika. Zmieni za to jego myślenie, pozwoli zrozumieć, że szczęście to nie rzadkie chwile euforii, ale sposób myślenia o sobie i o świecie. 

Nie wiem, czy ta książka jest dobra ani czy zmieni, choćby odrobinę, czytelników. Na pewno zmieniła mnie. Wyleczyła z cierpień i zagubienia. Dała szczęście, pewien rodzaj zaufania i pokój. Przywróciła mi nadzieję.

Jeden z najbardziej rozchwytywanych tytułów na ostatnich Targach Książki we Frankfurcie. Ponad 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy we Francji w ciągu kilku miesięcy.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-10-19

ISBN: 978-83-240-1848-2

Opracowanie graficzne
Monika Klimowska

Tytuł oryginalny: C'est une chose etrange a la fin que le monde

Liczba stron: 168

Znak

Format: 135x178

Cena detaliczna: 32,90 zł

Tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki

Małgorzata Braunek

”Zachwycająco lekkim i wdzięcznym krokiem Autor prowadzi nas przez tysiącletnie labirynty filozofii i nauki, poszukujących sensu świata i życia. Dostajesz do ręki mądrą i błyskotliwą nić Ariadny... czeka cię wiele niespodzianek i radości!”

Anna Mucha

”Ta książka jest jak koniak, można sączyć powoli, smakować odcienie, rozkoszować się. Może też uderzyć do głowy i zmienić życie w ciągu chwili. Wszystko jest w naszych rękach.”

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...