Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal Upadek Brek Zarith Tom 6

Hamme Jean, Rosiński Grzegorz

Thorgal Upadek Brek Zarith Tom 6

7.6

(925 ocen) wspólnie z

29,99

 

Szósty tom popularnej serii fantasy o ostatnim potomku Ludu z Gwiazd, Thorgalu. Upadek Brek Zarith to dokończenie trzytomowej podserii, znanej z albumów Czarna Galera i Ponad Krainą Cieni, opowiadającej o walce Thorgala z władcą wyspy Brek Zarith, Shardarem Potężnym.
Thorgal powrócił z wyprawy w zaświaty. Ma już pewność, że jego żona i niewidziany jeszcze syn są zdrowi i przebywają na dworze krwawego tyrana, władcy wyspy Brek Zarith, Shardara. Teraz pozostało mu odzyskać rodzinę, ale na drodze stoi armia zarithańska oraz sam Shardar, który dzięki magii zamierza stać się nieśmiertelnym władcą ogólnoświatowego imperium. Jak pokonać takiego mocarza? Na szczęście Thorgal nie jest sam. Tajemniczy nieznajomi z poprzedniego tomu okazali się wartościowymi sprzymierzeńcami: jeden z nich to Galathorn, prawowity spadkobierca tronu Brek Zarith, a drugi to mędrzec, znający tajemnice dawnej magii i sekrety dworu zarithańskiego. Poza nimi do Thorgala przyłączają się dawni przyjaciele – wikingowie Północy pod wodzą walecznego Jorunda Byka, którzy marzą o zdobyciu legendarnych skarbów wyspy. Thorgalowi wydaje się, że z takim wsparciem zdobycie Zarith będzie łatwe. Nie zna jednak Shardara – a ten już wie o zbliżających się wrogach i doskonale przygotował się na ich krwawe powitanie…

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-237-3602-8

Tytuł oryginalny: La chute de Brek Zarith

Liczba stron: 48

Format: 22.0x29.5cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...