Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ubezpieczenia w zarządzaniu ryzykiem przedsiębiorstwa t.2

Ubezpieczenia w zarządzaniu ryzykiem przedsiębiorstwa t.2

49,90

 

Ubezpieczenia stają się coraz ważniejszą częścią polskiej gospodarki, która odrabia wieloletnie zaniedbania w tym zakresie. Tworząc obecnie ponad 1% PKB, dają zatrudnienie już blisko 150 tys. osób. Ich istnienie ma podstawowe znaczenie dla normalnego funkcjonowania przedsiębiorstw. Ubezpieczenia chronią m.in. ich zasoby oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa obrotu rynkowego, tym samym wpływając na ich wartość rynkową. Efektywne użycie ubezpieczeń w programach zarządzania ryzykiem wymaga dysponowania coraz większymi umiejętnościami i kompetencjami. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, uruchomiliśmy serię wydawniczą po nazwą „Współczesne Ubezpieczenia”, która dostarcza m.in. specjalistycznej wiedzy niezbędnej do efektywnego wykorzystywania ubezpieczeń jako instrumentu zarządzania przedsiębiorstwem.
Prof. dr hab. Jan Monkiewicz
Przewodniczący Komitetu Redakcyjnego serii

Książka jest częścią szerszego projektu wydawniczego zatytułowanego „Ubezpieczenia w zarządzaniu ryzykiem przedsiębiorstwa”, koordynowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Omawiamy w niej zastosowanie metody ubezpieczenia w odniesieniu do różnych rodzajów przedsiębiorstw i instytucji, poczynając od gospodarstw rolnych poprzez przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, instytucje finansowe, jednostki samorządowe, organizacje niezarobkowe itd., które łącznie zakupiły w 2008 r. ponad 7 mln polis, płacąc z tego tytułu składkę w wysokości blisko 8 mld zł. Publikacja jest adresowana do wszystkich tych, którzy uczestniczą w procesie zarządzania ryzykiem w różnych podmiotach, a także do studentów kierunków związanych z finansami, ubezpieczeniami i zarządzaniem.

Poltext
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-756-1062-8

Liczba stron: 256

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...