Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal Bitwa o Asgard Tom 32

Sente Yves

Thorgal Bitwa o Asgard Tom 32

6.9

(436 ocen) wspólnie z

29,99

 

NOWY tom przygód Thorgala – mistrzowskiej serii rysowanej przez Grzegorza Rosińskiego.

Thorgal wyrusza na poszukiwanie swego młodszego syna Aniela, którego po śmierci matki – Kriss de Valnor – wychowuje wspólnie z żoną Aaricią. Chłopiec został porwany przez władających magią obcych i wywieziony do nieznanej krainy na wschodzie. Thorgal początkowo trafia do wioski rybaków i kupców, którzy widzieli porywaczy Aniela i mogą udzielić jego ojcu rad na dalszą drogę… Thorgalowi udaje się odnaleźć statek porywaczy, ale zamiast syna znajduje na nim tylko kupca, który sugeruje, że chłopca mogli porwać Czerwoni Magowie i uprowadzić do dalekiego Bad Dadhu…
Tymczasem przebywający w Międzyświecie Jolan podejmuje kolejne wyzwanie. Na prośbę Manthora, syna bogini Vilnii, pozbawionej przez Odyna atrybutu nieśmiertelności za związek z człowiekiem, syn Thorgala ma odmienić los bogini. W tym celu musi zdobyć jabłko wiecznej młodości z sadu w Asgardzie. Misja jest niebezpieczna, toteż syn Vilnii przekazuje Jolanowi dowództwo nad „żyjącą armią”. Młody bohater wyposażony w tarczę Thora pokonuje potok ognia i lawy i wkracza do krainy bogów. Odnajduje strażniczkę jabłoni – boginię Idunę i próbuje skłonić ją, by dała mu jedno jabłko dla Vilnii. Plan ten jednak niweczy Loki, który zabiera jabłko i chce je wymienić na tarczę Thora. Jolan odrzuca warunek i wkrótce przyjdzie mu zmierzyć się z armią olbrzymów pod wodzą Lokiego… Czy bitwa o jabłko będzie jednocześnie walką o sprawiedliwy, boski Asgard? Jakie będą wyroki sądu Odyna?

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-237-4627-0

Liczba stron: 48

Format: 22.2x29.5

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...