Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Polowanie na Hitlera. Historia zamachów na wodza III Rzeszy

Roger Moorhouse

Polowanie na Hitlera. Historia zamachów na wodza III Rzeszy

27,30

 

Hitler jeszcze raz wyszedł cało z opresji. Jeden z konspiratorów zażartował, że musi mieć „diabła stróża” - pisze w książce Polowanie na Hitlera Roger Moorhouse i podąża jego śladami, tropiąc rozmaite wątki zamachów na wodza Trzeciej Rzeszy.
Dramatyczne zwroty wydarzeń, które relacjonuje Moorhouse, i sensacyjny ton narracji sprawiają, że emocje bohaterów udzielają się także nam. Sugestywne charakterystyki zamachowców i zręczne wtopienie historycznych źródeł w tok opowieści zacierają tu granicę między beletrystyką a literaturą faktu. Nowa książka współautora Mikrokosmosu niesie z sobą również trudne pytanie o historyczny sens tyranobójstwa.
Canaris, Stauffenberg czy Niepokólczycki to tylko najbardziej znane postaci z całego kręgu zamachowców próbujących zmienić bieg historii. Pora poznać także tych, którzy swoje dzieło rozpoczęli dużo wcześniej od nich i byli nieraz znacznie bliżej zamierzonego celu.
Kim byli? Jakie kierowały nimi pobudki? Do czego w istocie dążyli? Odpowiedzi na wszystkie te pytania tworzą fascynującą opowieść o ludzkim bohaterstwie i niezwykłej odwadze, ale także o podłości i zdradzie.
Od szaleństwa Bovauda do cynizmu Stalina, od tajemnicy Niepokólczyckiego do nikczemnego bluffu Speera, od amatorskiej bomby Elsera do profesjonalnie przygotowanego zamachu Stauffenberga, oto ścieżki historii, jakimi poprowadzi nas autor.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2006-02-01

ISBN: 83-240-0630-3

Tytuł oryginalny: Killing Hitler

Liczba stron: 440

Znak

Format: 140 × 205 mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Mościcki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...