Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie prywatne dyktatorów XX wieku

Anna Poppek

Życie prywatne dyktatorów XX wieku

6.5

(51 ocen) wspólnie z

34,90

 

Życie prywatne wielkich przywódców zawsze fascynowało i fascynować będzie pokolenia takich jak my, zwykłych zjadaczy chleba. Chcemy wiedzieć, skąd pochodzili, jacy byli, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie leżała tajemnica ich charyzmatycznej władzy nad tłumami i narodami.
W niniejszej książce przedstawiamy sylwetki kilkunastu największych dyktatorów XX wieku: kacyków, wodzów, potworów, zbrodniarzy… Ludzi, którzy na zawsze zmienili historię. Oglądamy ich odbicia w prywatnych lustrach – poznajemy ich rodziny, przyjaciół, kobiety, dzieci. Wady i zalety. Cechy charakteru. Upodobania, często bardzo osobliwe.
Książka zawiera opisy wielu znanych i mniej znanych faktów z życiorysów dwudziestowiecznych dyktatorów, skrzy się od anegdot i opowieści, dzięki którym czyta się ją jednym tchem. Stanowi świetne uzupełnienie oficjalnych podręczników do historii najnowszej.

Lenin, Stalin, Mao Tse Tung, Mussolini, Hitler, Péron, Kim Ir Sen, Castro, Tito, Bierut, Amin, Bokassa, Husajn, Kaddafi, Kim Dzong Il
Anna Poppek - polska dziennikarka, politolog, redaktor i publicystka. Autorka wielu publikacji i książek, m. in. wywiadu – rzeki ze Zbigniewem Herbertem pt. Pojedynki pana Cogito (wraz z Andrzejem Gelbergiem); zbioru wywiadów z VIP-ami III RP pt. Szaszłyk po polsku (wraz z Krystyną Pytlakowską). Od kilku lat związana jest z wydawnictwem G&J, wydała tu m. in. zbiór wywiadów z wybitnymi postaciami polskiego Kościoła katolickiego pt. Mój ulubiony święty, bestseller pt. „Obrączki” oraz książkę pt. „Żony opozycjonistów”.

G+J Gruner+Jahr Polska
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-777-8145-6

Liczba stron: 304

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...