Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hellboy Obudzić diabła

Mignola Mike

Hellboy Obudzić diabła

7.9

(11 ocen) wspólnie z

59,99

 

Wznowienie po 10 latach drugiego tomu kultowej serii wybitnego rysownika i scenarzysty Mike’a Mignoli. Cykl wydawany od 1994 roku szybko podbił rynki komiksowe całego świata, zdobywając wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu, opowieści mają za głównego bohatera istotę z piekła rodem i badacza zjawisk paranormalnych w jednej osobie – Hellboya. Sprowadzony na Ziemię przez Rasputina Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa. Przez przypadek znalazł się w rękach aliantów. Wychowywał się w bazie wojskowej pod okiem Trevora Bruttenholma, agenta zajmującego się zjawiskami paranormalnymi. Gdy dorósł, został agentem Biura Badań Paranormalnych i Obrony (BBPO). Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła rodem, znalazł się wśród ludzi. W drugim tomie serii znów pojawiają się Rasputin i hitlerowscy naukowcy, którzy postanawiają do końca przeprowadzić to, co nie udało im się pół wieku wcześniej. W 1944 roku Heinrich Himmler stworzył projekt Vampir Sturm, do którego zamierzał zwerbować Vladimira Giurescu z Transylwanii. Jednak Hitler, niezadowolony po spotkaniu z Giurescu, rozkazał zamordować go wraz z całą rodziną, a zwłoki spalić. Teraz, po latach, okazuje się, że ciało wampira mogło zostać wykradzione i ktoś próbuje przywrócić go do życia w jego zamku w Rumunii. Agenci B.B.P.O. muszą odnaleźć to miejsce.

Egmont
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-237-4796-3

Liczba stron: 144

Format: 170x260mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...