Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal Louve Królestwo chaosu Tom 3

Pennetier Yann, Surżenko Roman

Thorgal Louve Królestwo chaosu Tom 3

7.0

(3 oceny) wspólnie z

29,99

 

Przedstawiamy trzeci tom z serii Thorgal – Louve zatytułowany Królestwo chaosu. Należy on do cyklu prezentującego przygody córki dzielnego wikinga, nieustannie borykającego się z wyzwaniami losu. Królestwo chaosu to finałowa część trylogii opowiadająca o zakończeniu misji wikińskiej dziewczynki wysłanej przez podstępnego króla Azzalepstöna do królestwa mitycznego wilka Fenrira. Louve musi nie tylko pokonać liczne pułapki królestwa chaosu, a potem zmierzyć się z samym Fenrirem i obebrać mu dłoń boga Tyra, czeka ją jeszcze trudna przeprawa z Dzikim Obliczem – jej własnym, krnąbrnym i impulsywnym alter ego. Louve musi się w tym starciu wykazać całym swym sprytem i dowieść, że jest godną córką swego ojca... aby móc wrócić do rodzinnej wioski, gdzie czeka na nią szalejąca z niepokoju matka.

Autorami serii Louve są renomowany belgijski scenarzysta Yann oraz dynamiczny i utalentowany rosyjski rysownik Roman Surżenko. Kreowane przez nich komiksy utrzymują graficzny i fabularny poziom, do jakiego przywykli miłośnicy tej popularnej na całym świecie serii. Komiksy o dzielnej Louve można oczywiście czytać niezależnie od pozostałych opowieści ze świata Thorgala, ale warto zauważyć i docenić, że wszystkie części wchodzące w skład tego uniwersum tworzą misterną układankę i dopełniającą się wielowątkową opowieść.

Egmont
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-237-6150-1

Liczba stron: 48

Format: 22.1x29.4

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...