Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Thorgal Louve Crow Tom 4

Thorgal Louve Crow Tom 4

22,50

 

Czwarta część serii fantasy poświęconej Louve, znającej mowę zwierząt córce szlachetnego wikinga Thorgala Aegirssona. Dziewczynka czuje się bardzo samotna – jej ojciec od dawna jest w podróży, matki, Aaricii, nie akceptują inni mieszkańcy wsi, a ona sama ciągle wpada w konflikty z dziećmi sąsiadów. W dodatku Aaricia jest coraz bliższa decyzji, by związać się na stałe z bogatym mężczyzną Lundgenem, który nie cierpi Louve. Dlatego córka Thorgala całymi dniami włóczy się po lesie, gdzie przynajmniej może rozmawiać ze zwierzętami. Nie wie, iż zewsząd czyhają na nią niebezpieczeństwa – Lundgen i inni wieśniacy postanawiają ją zabić, a w puszczy pojawia się demoniczna jednooka łowczyni. Szuka Louve – a wcale nie ma przyjaznych zamiarów. Czy samotna dziewczynka jest w stanie walczyć ze wszystkimi przeciwnościami i przetrwać w dzikim borze? Na szczęście, napotka na swej drodze nie tylko samych wrogów... Scenariusze albumów serii Louve pisze urodzony w 1954 roku francuski twórca Yann le Pennetier, współautor kilkudziesięciu cykli komiksowych o bardzo szerokim spektrum tematycznym: od humorystyki przez sensację i fantastykę po historię. Rysownikiem serii jest znacznie młodszy (ur. 1972 r.) rosyjski grafik Roman Surżenko, który przebojem wszedł na frankofoński rynek komiksowy właśnie dzięki pracy nad seriami rozszerzającymi uniwersum Thorgala: Louve i Thorgal – Młodzieńcze lata.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-237-6198-3

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...