Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Magnez dla zdrowia Ochrona przed chorobami serca, cukrzycą, osteoporozą, astmą i otyłością

Carolyn Dean

Magnez dla zdrowia Ochrona przed chorobami serca, cukrzycą, osteoporozą, astmą i otyłością

6.0

(1 ocena) wspólnie z

39,30

 

Magnez to minerał powszechnie występujący w przyrodzie. Określany jest pierwiastkiem życia, ponieważ jest niezwykle ważny i niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania całego organizmu. Pełni bardzo istotną rolę, zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu poważnych schorzeń, takich jak: choroby serca, udar mózgu, osteoporoza, cukrzyca, depresja, otyłość, zapalenie stawów czy astma. Często nie zdajemy sobie sprawy, że źródłem różnych dolegliwości, które nas trapią, może być właśnie niedobór tego pierwiastka. Dzięki Autorce tej książki, która jest lekarką i specjalistką z zakresu naturopatii dowiesz się za co odpowiada magnez i jakie produkty powinieneś spożywać w większych ilościach, a których unikać, aby uchronić się przed jego niedoborem.
Niniejszy przewodnik, pozwoli Ci odkryć nowe, skuteczniejsze metody przyswajania magnezu oraz poznać oryginalny plan żywieniowy bogaty w ten składnik, który zawiera zdrowe i niezwykle smaczne dania. Ponadto dowiesz się jaki związek występuje pomiędzy magnezem a otyłością, a także poznasz fundamentalne znaczenie tego pierwiastka w procesie obniżania cholesterolu. W książce Autorka przedstawia również inne składniki odżywcze – w tym wapń – które potrzebują magnezu, aby działać efektywnie oraz witaminy i minerały leczące wraz z magnezem określone schorzenia.
W tej publikacji znajdziesz takżenajnowsze badania z zakresu nauki o odżywianiu, podkreślające wyjątkowy charakter i istotny wpływ tego minerału na Twój organizm.
Magnez pierwiastkiem życia.

Vital
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-642-7827-3

Liczba stron: 360

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...