Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziewczyna z Panamy

Laurent Galandon

Dziewczyna z Panamy

7.0

(37 ocen) wspólnie z

67,49

 

Najnowszy komiks znanego polskiego rysownika Zbigniewa Kasprzaka, używającego pseudonimu Kas! Na przełomie XIX i XX wieku Paryż był nie tylko jednym z najwspanialszych miast świata, ale także siedliskiem licznych szajek bezwzględnych bandytów zwanych apaszami. Kradli, rabowali domy, zabijali bogatych mieszczan, czerpali dochody z prostytucji. Na ulicę trafia piękna nastolatka Amélie Hélie, zwana Złotowłosą, w której zakochują się kolejni mężczyźni, między innymi przywódcy dwóch gangów apaszy. Wybucha wojna między bandami, z której korzysta komisarz policji Deslandes, chcący przywrócić spokój w Paryżu. A całą historię opisuje sprytny dziennikarz Saige. Opowieść Galandona i Kasa została luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach, mających miejsce w latach 1898–1902. Ich bohaterami byli urodziwa Amélie oraz jej kochankowie, a zarazem szefowie gangów – nożownik Manda i weteran afrykańskich wojen Leca. Historia ta przeszła do paryskiej legendy ulicznej, a na jej podstawie w 1952 roku nakręcono film Złotowłosa, w którym tytułową rolę zagrała gwiazda kina francuskiego, Simone Signoret. Twórcami albumu o krwawej rywalizacji o piękną dziewczynę są ceniony rysownik Zbigniew Kasprzak (znany z takich serii jak Yans, Halloween Blues i Podróżnicy) oraz francuski scenarzysta Laurent Galandon (m.in. cykle L'Envolée Sauvage i Quand souffle le vent), określany przez krytyków „wschodzącą gwiazdą rynku komiksowego”.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-237-6176-1

Liczba stron: 136

Format: 22.0x30.0cm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...