Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie Josepha Conrada Korzeniowskiego Tom 1-2 Pakiet

Zdzisław Najder

Życie Josepha Conrada Korzeniowskiego Tom 1-2 Pakiet

6.0

(1 ocena) wspólnie z

98,99

 

Postać Josepha Conrada-Korzeniowskiego ciągle fascynuje zarówno uczonych badaczy, jak i „zwykłych" czytelników jego powieści i opowiadań. Urodzony na Ukrainie syn polskiego pisarza, działacza politycznego i zesłańca - został marynarzem brytyjskiej floty; Polak, który język angielski zaczął poznawać dopiero jako dwudziestoletni mężczyzna, stał się jednym z najznakomitszych prozaików wszech czasów tworzącym w tym jeżyku. Biografia napisana przez Zdzisława Najdera, wybitnego znawcę twórczości Conrada, stanowi owoc przeszło czterdziestoletniej pracy badawczej autora i zawiera olbrzymie bogactwo faktów dotyczących życia wielkiego pisarza. Autor oparł się na obfitej korespondencji Conrada i przekazach jego rodziny, przyjaciół, kolegów po piórze, wydawców oraz innych znajomych. Książka ukazuje jego różnorodne, częstokroć dramatyczne przejścia i przeżycia, życie rodzinne, przyjaźnie, ewolucję jego poglądów, różne nieznane dotąd szczegóły związane z genezą i procesem tworzenia poszczególnych utworów. Przedstawia upartą, heroiczną walkę o najdoskonalszy kształt wyrazu dla własnej wizji świata, zmagania z chorobą, trudnościami codziennego bytowania i szczególną sytuacją człowieka, który przez całe życie pozostał samotny w kręgu własnej rodziny i swej przybranej ojczyzny - Anglii. Niniejsze, czwarte polskie, a siódme w ogóle, wydanie Życia Conrada zostało przez Autora poprawione i znacznie rozszerzone.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-233-3657-0

Liczba stron: 828

Format: 160x245mm

Cena detaliczna: 98,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...