Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szpon Tom 2 Upadek Sów

Sepulveda Miguel, Simeoni Emanuel, Tynion James

Szpon Tom 2 Upadek Sów

5.1

(38 ocen) wspólnie z

89,99

 

Druga i ostatnia część miniserii ukazującej prawdziwe oblicze Gotham City. Niewiele osób wie, że miasto Batmana od chwili swego założenia rządzone jest przez Trybunał Sów, tajną organizację ludzi bogatych i wpływowych. Calvin Rose był niegdyś jednym ze Szponów, czyli zabójców na usługach Trybunału. Nim jednak popełnił pierwsze morderstwo na zlecenie, posłuchał sumienia i wyzwolił się spod władzy Sów. Uciekł z Gotham i przez kilka lat ukrywał się w różnych miastach Ameryki. Musiał jednak wrócić, aby chronić bliskie sobie osoby, a także wspomóc tajemniczego starca w zemście na Sowach. Sprawy nie potoczyły się jednak po jego myśli, gdyż Trybunał odradza się po każdym ciosie, a co gorsza potrafi ożywiać i wysyłać do walki dawne Szpony. Wydaje się, że Rose nie ma z nimi żadnych szans... A jak zachowa się Batman, który wprawdzie poluje na członków Trybunału, lecz jednocześnie nie zamierza tolerować w swoim mieście bezwzględnie działającego byłego Szpona? Do gry o władzę nad Gotham włącza się także wróg Nietoperza, mocarny Bane, który stoi na czele całej armii złoczyńców! Autorami tomu Szpon: Upadek Sów są scenarzysta James Tynion IV (Batman) oraz rysownicy Miguel Sepulveda (Red Lanterns), Szymon Kudranski (Detective Comics) i Emanuel Simeoni (True Blood: French Quarter). Historię główną wzbogacono o dwie krótkie opowieści.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-0259-0

Tytuł oryginalny: Tall of the Owls

Liczba stron: 256

Format: 170x260mm

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...