Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Targuj się Zen negocjacji

Maciej Dutko

Targuj się Zen negocjacji

7.4

(62 ocen) wspólnie z

40,95

 

Czy zdajesz sobie sprawę, że… negocjujesz przez całe życie? Od przedszkola po późną starość targujesz się w tysiącach sytuacji. Przeważnie jednak robisz to nieświadomie: zamiast negocjować – kłócisz się, zamiast argumentować – przeciągasz linę, zamiast dążyć do celu – tracisz siłę i nerwy. Zmień to! Sięgnij po niezwykłą książkę o zwykłych (codziennych) negocjacjach.

Jakiś czas temu uświadomiłem sobie, że znów z kimś o coś się targuję. I bynajmniej nie chodziło o pertraktacje biznesowe (choć te również uprawiam niemal codziennie), lecz o zwykłą, codzienną sprawę. Zrozumiałem wtedy, że znajomość elementarnych zasad zwiększa skuteczność negocjacji, ułatwia i przyspiesza osiąganie celów, a przy tym – może dać korzyści wszystkim stronom (słynne win-win).

Zacząłem więc skrupulatnie spisywać przypadki z ostatnich 30 lat swojego życia. Wynotowałem całą masę inspirujących przykładów, kiedy dzięki odpowiedniej zasadzie udało mi się wynegocjować to, co chciałem. Ale zebrał się też niemały stosik bardzo pouczających wpadek, które wprawdzie zakończyły się moimi porażkami negocjacyjnymi, ale pozwoliły mi (i pozwolą Tobie!) uniknąć podobnych pułapek w przyszłości.

Akademia Internetu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-648-4522-2

Liczba stron: 302

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 40,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...