Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Norka zagłady

Tomasz Samojlik

Norka zagłady

39,90

 

Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie „Ryjówka przeznaczenia”!

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody.

Zagrożenie ze strony człowieka zaśmiecającego dolinę ryjówek minęło (patrz „Ryjówka przeznaczenia”), ale kłopoty owadożernych mieszkańców lasu się nie skończyły. Przed ryjówką malutką – Dobrzykiem – staje kolejne wyzwanie: inwazja armii norek amerykańskich. Tylko jak poradzić sobie z drapieżnikiem, który nie boi się nikogo i niczego?

Prawdziwe procesy zachodzące w przyrodzie i mnóstwo ciekawostek z życia ryjówek i ich pobratymców w przygodowym sosie – oto czego można się spodziewać po „Norce zagłady” Tomka Samojlika. A dodatkowo: przyjaźń wystawiona na próbę, wpadanie w tarapaty i wyplątywanie się z nich, pojedynki na pazury, dzioby i ogony oraz wiele, wiele więcej...

Akcja, nienachalne elementy edukacyjne, sympatyczni bohaterowie i ich fascynujący świat – autor przygód Dobrzyka doskonale wciela w życie słynną zasadę Papcia Chmiela, autora „Tytusa, Romka i A’Tomka”: „Bawiąc uczyć, ucząc bawić”.

Perypetie gromadki ryjówek z głównym bohaterem Dobrzykiem na czele urzekają dowcipem, wartką akcją, sympatycznymi wizerunkami.
Ewa Skibińska, Ryms.pl

Gdyby ktoś zadał mi pytanie „jaki jest najlepszy polski komiks, przeczytany przez ciebie w tym roku?” to bez wahania odpowiedziałbym, że „Ryjówka przeznaczenia”.
Maciej Gierszewski, Kolorowe Zeszyty

Kultura gniewu
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-648-5826-0

Liczba stron: 112

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...