Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fantasy Komiks Tom 25

Fantasy Komiks Tom 25

8.0

(4 oceny) wspólnie z

39,99

 

"W 25. tomie „Fantasy Komiks” przestawiamy kolejne części dwóch od dawna oczekiwanych serii: Rozbitkowie z Ythaq, tom 11 i Zmierzch bogów, tom 8. Rozbitkowie z Ythaq po długim pobycie w dziczy chcą się nacieszyć urokami cywilizacji. Nic z tego – zostają wplątani w gigantyczną aferę polityczną, która może doprowadzić do rozpadu Federacji Galaktycznej. Na szczęście bohaterowie mają sprzymierzeńców, którzy ukrywają ich na odległej i bardzo spokojnej planecie. Kłopot w tym, że spośród byłych rozbitków tylko poeta Narvart lubi spokój. Inni się nudzą: Krurgor tęskni za kasynami, Granit za przygodami, zaś Kalista za luksusem. A że byłych rozbitków poszukuje pół kosmosu, przygody i niebezpieczeństwa mają zagwarantowane. W uniwersum Zmierzchu bogów jest już po bitwie Ragnarök. Poległa w niej większość bogów i sił dobra, ale to nie koniec nieszczęść Dziewięciu Światów. Wojska chaosu, nadchodzące wraz ze straszliwą zimą, wkraczają do krainy ludzi. Czarownica Yngvilda stara się nie dopuścić, by stwory zła zawładnęły magicznym mieczem Siegfrieda, a bizantyjski centurion Fokas wyrusza z oddziałami do walki przeciw nieumarłym bestiom. Tymczasem w świecie nadziemnym resztki elfów chronią ostatnich potomków z krwi Odyna – dwójkę dzieci, którym przeznaczone jest stanąć w przyszłości do walki z demonicznymi Posłańcami Zimy. Wszystko to obserwuje Odyn, który wprawdzie zginął, ale zawarł z boginią śmierci układ, że uda się do jej królestwa dopiero wtedy, kiedy minie zagrożenie. "

Egmont
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1096-0

Liczba stron: 96

Format: 26.0x17.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...