Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Cyann Tom 1

Lacroix Claude

Cyann Tom 1

6.9

(46 ocen) wspólnie z

99,99

 

Wydanie zbiorcze dwóch pierwszych części cyklu Cyann François Bourgeona, uznawanego za mistrza i klasyka komiksu francuskiego.
W odległej przyszłości planetę Olh pustoszy purpurowa gorączka. Aby znaleźć na nią lekarstwo, stary przywódca Sondy, rządzącej kasty technokratycznej, finansuje wielką wyprawę kosmiczną na planetę Ilo. Właśnie tam znajdują się rośliny, z których powinno się udać sporządzić antidotum na zarazę. Przywódca Sondy wyznacza na wodza misji swoją młodą i trudną do okiełznania córkę Cyann. Przeciwnikiem wyprawy jest Źródło – potężna organizacja religijna czcząca żywioł wody. Czemu jednak kapłani nie chcą dopuścić do realizacji misji mającej uratować życie milionom ludzi? Członkowie ekspedycji próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie na pełnej niebezpieczeństw planecie Ilo. A natkną się tam na znacznie więcej tajemnic, niż się spodziewali...
François Bourgeon jest scenarzystą i rysownikiem, którego opowieści historyczno-przygodowe oraz fantastyczne uznaje się za jedno z najważniejszych osiągnięć komiksu frankofońskiego. Polski czytelnik poznał już jego rozgrywającą się w późnym średniowieczu serię Towarzysze zmierzchu oraz umieszczoną na przełomie wieków XVIII i XIX sagę Pasażerowie wiatru.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1653-5

Liczba stron: 232

Format: 22.0x29.9

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...