Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szmaragdowa tablica

Carla Montero

Szmaragdowa tablica

23,03

Bestseller w Hiszpanii, sprzedany w ponad 100 000 egzemplarzy.

Zakazana miłość i wojna, historia i współczesność, romans i dzika zazdrość, tajemniczy obraz i opętanie chciwością - powieść "Szmaragdowa tablica" Carli Montero jest jednocześnie przerażająca i zachwycająca.

Początek XXI wieku, Madryt. Ana pracuje w Muzeum Prado i wiedzie dostatnie życie u boku Konrada, niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, do czasu, aż pewien list napisany podczas II wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Giorgione, namalowanego w epoce renesansu. Konrad, skuszony wielką wartością dzieła, namawia Anę, aby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo wielu trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże obrazu, ale także niezwykłą prawdę, która całkowicie odmienia jej życie.

Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, bohater wojenny, dostaje rozkaz, aby odnaleźć obraz Giorgionego. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret, a kto go odkryje, zapanuje nad światem. Poszukiwania prowadzą majora do francuskiej Żydówki Sarah Bauer. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencji oboje się nie spodziewali.

"Szmaragdowa tablica" to niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew przeciwnościom. To także wciągająca historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki.

Rebis Dom Wydawniczy
Zintegrowana

ISBN: 978-83-7510-975-7

Liczba stron: 672

Rebis Dom Wydawniczy

Format: 220x150

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Wojciech Charchalis

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...