Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

111 zadań z podstaw rachunkowości

Paszkiewicz Aleksandra, Silska-Gembka Sylwia

111 zadań z podstaw rachunkowości

57,75

 

Zbiór zadań z podstaw rachunkowości finansowej. Zawiera szereg zróżnicowanych zadań – od krótkich, fragmentarycznie opisujących dany problem, po bardziej rozbudowane i szczegółowe, w tym o charakterze powtórzeniowym.

Zagadnienia przedstawione w zbiorze obejmują:
- majątek gospodarczy i źródła jego finansowania,
- ujmowanie operacji bilansowych i wynikowych w ewidencji syntetycznej i analitycznej,
- poprawianie błędów i dokumentacji księgowej,
- sporządzanie bilansu oraz rachunku zysków i strat w wariancie kalkulacyjnym.

Zadania wyróżnia różnorodna konstrukcja oraz prezentacja poszczególnych zagadnień w odmiennych ujęciach, co zmusza do odejścia od schematycznego rozwiązywania zadań i mobilizuje do bardziej kreatywnego podejścia do rachunkowości.

Do zadań dołączono schematy kont, wzory zestawienia obrotów i sald, bilansu, rachunku zysków i strat, a także inne pomocnicze tabele, przeznaczone do wykorzystania przy rozwiązywaniu ćwiczeń. Dodatkowo w opracowaniu znajduje się wzorcowy plan kont oraz sumy kontrolne, pozwalające na samodzielne sprawdzenie poprawności obliczeń.

Proponowany zestaw ćwiczeń dostosowany jest do programów nauczania podstaw rachunkowości w ramach różnych specjalizacji. Ze względu na dużą różnorodność zawartych zadań oraz stopień ich trudności, może zostać wykorzystany zarówno w trakcie krótkich, jak i bardziej intensywnych kursów z podstaw rachunkowości.

Zbiór przeznaczony jest dla szerokiego grona odbiorców: uczniów liceów ekonomicznych, słuchaczy policealnych szkół zawodowych o profilu ekonomicznym, studentów studiów licencjackich i magisterskich. Stanowi również rzetelną podstawę dla słuchaczy kursów księgowych i studiów podyplomowych z zakresu finansów i rachunkowości.

ODDK
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-780-4319-5

Liczba stron: 324

Format: 21.0x29.5cm

Cena detaliczna: 57,75 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...