Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Time's Up: Celebrity 1 - gra karciana

Time's Up: Celebrity 1 - gra karciana

34,60

Kogo on ma na myśli?!

Każda para ma 30 sekund na odgadnięcie jak największej ilości haseł. Jedna osoba próbuje przekazać drugiej, co jest na danej karcie.

Runda 1 (w której opisujemy nasze hasło na wszystkie możliwe sposoby):
- Temperatura jest w tym pokazywana!
- Termometr?!
- Nie! Skala jest w...?
- Celajuszach! Celsjusz!
- Ale jeszcze imię!!
- Yyy... on miał imię?!! Nie wiem!!!
- Tak jak generał, co miał takiego niedźwiadka imieniem Wojtek...
- Anders! Anders Celsjusz!

Runda 2: (W której używamy jednego tylko słowa i już po nim nasz partner musi odgadnąć o co chodzi. UWAGA! W drugiej rundzie wykorzystywane są te same karty, co w pierwszej, ponownie rozdawane, więc trafią nam się karty, które mieli przeciwnicy. Musimy uważnie słuchać, jakie hasła odgadują, nie ma przerwy "na herbatę".)

- Termometr!
- Celsjusz...
- Imię!!
- Wojtek!
- Anders gamoniu!

Runda 3: (W której nie wolno Ci odezwać się słowem i hasło możesz tylko pokazywać, jak w klasycznych Kalamburach. Liczy się pierwsze słowo, które powie odgadująca osoba.)

*Rozkłada ręce i chwieje się na boki, rozrywa coś zębami*
- yyy... ten... no...
*Ryczy jak niedźwiedź*
- Celsjusz! Anders Celsjusz!

Co się dzieje dalej, łatwo sobie wyobrazić... :D

Time's up: Celebrity 1 to nowy zestaw kart ze słynnymi postaciami - historycznymi, fikcyjnymi i znanymi nam z mediów, który pozwoli cieszyć się to przezabawną formą kalamburów, jeśli karty z pierwszej części i edycji Family znamy na wylot. Jest to samodzielna gra, zawiera wszystkie elementy niezbędne do zabawy, ale karty mają ten sam rewers i można je wymieszczać z pozostałymi wersjami Time's Up.

Dlaczego pokochasz tę grę?
Gra zawiera ponad 220 kart, a na każdej 2 postacie gwarantują niekończącą się zabawę (przy każdej grze używamy tylko około 40 postaci (zależy od liczby graczy);
Jest to druga część podstawowej, niebieskiej części Time's Up - co oznacza kolejne godziny wspaniałej zabawy w odgadywanie znanych osobistości i postaci.
Nie ma momentu, gdy któryś z graczy się nudzi, czy może pozwolić sobie na odejście od stołu. Wszyscy śledzą poczynania innych graczy, bo w następnej rundzie oni mogą dostać te same karty!
Zakres postaci jest tak szeroki, że możecie do zabawy zaciągnąć i rodziców i rodzeństwo i przyjaciół. Wtedy dopiero będzie wesoło!
Praktyczna klepsydra odmierza czas i nie ma mowy o pomyłkach
Gra mieści się w niewielkim woreczku, łatwym w transporcie, co pozwala zabrać ją ze sobą praktycznie wszędzie.
Skojarzenia, których używają gracze powodują nieustanne wybuchy śmiechu. Jeśli niewielka grupa na imprezie zaczyna grać w Time's up, szybko dołącza do nich reszta obecnych. Nawet jako widz ma się mnóstwo zabawy.

Liczba graczy: 4-12 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 45 min

Zawartość pudełka:
instrukcja
woreczek
klepsydra
220 kart
notes do zapisywania wyników
książeczka z informacjami o słynnych osobach występujących na kartach

Cena detaliczna: 59,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...