Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Druga wojna światowa

Antony Beevor

Druga wojna światowa

24,43

Jeśli miałbyś przeczytać w życiu jedną książkę o drugiej wojnie światowej, powinna to być książka Beevora

Wszystkie bitwy i fronty wojenne w jednym tomie. Panorama drugiej wojny światowej widziana oczami szeregowych żołnierzy, dowódców, polityków i ludności cywilnej. Od walk na granicy radziecko-chińskiej w sierpniu 1939 roku, przez kampanię wrześniową, plan „Barbarossa” i atak na Pearl Harbor aż po D-Day, upadek III Rzeszy oraz kapitulację Japonii.
Mistrz nowoczesnej historii wojskowości perfekcyjnie opisuje każdy kolejny etap wojny. Ukazuje jej okrucieństwo i dramat zwyczajnych ludzi. To kontrowersyjna i nowatorska praca historyczna oraz pasjonująca lektura, od której nie sposób się oderwać.
Dzieło życia jednego z najwybitniejszych historyków. Po przeczytaniu tej książki zobaczysz historię XX wieku w zupełnie nowym świetle.

Znak Horyzont
Wydanie kieszonkowe

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2015-06-17

ISBN: 978-83-240-3417-8

Liczba stron: 1072

Znak Horyzont

Format: 128x197

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

Norman Davies i Antony Beevor o II wojnie światowej

Ciekawostki historyczne

Specjalnością japońskich lotników były samobójcze ataki w czasie II wojny światowej. Jak się okazuje, nie tylko kraj Kwitnącej Wiśni posługiwał się takimi metodami. Robiła to także… Luftwaffe, która wysyłała żołnierzy-samobójców, aby zniszczyć radzieckie przeprawy na Odrze. („Niemieccy kamikaze. Tajna broń Hitlera, o której nie słyszeliście”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

W czasie, gdy Niemcy atakowali Polskę, na pograniczu mandżursko-mongolskim doszło do starcia, które wpłynęło na wynik przyszłego globalnego konfliktu. Jak zazwyczaj, wszystko zaczęło się od drobnego incydentu („Bitwa nad Chalchyn gol. Starcie, które zadecydowało o losach II wojny światowej”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Niemieccy piloci-samobójcy, wymiana miliona Żydów na ciężarówki i kolaborant III Rzeszy rządzony przez rosyjską partię nazistowską. Oto 10 historii związanych z II wojną światową, o których nie uczono Was w szkole. Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Idzie zima, ale dzięki naszemu artykułowi nie musisz się obawiać arktycznych temperatur. Ci ludzie każdego dnia walczyli o życie w starciu z wrogiem i z najgorszą pogodą. Kto mógłby udzielić Ci lepszych lekcji radzenia sobie z mrozem? Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Samobójcze ataki w trakcie II wojny światowej to bez wątpienia domena japońskich lotników, ale nie tylko kraj Kwitnącej Wiśni miał żołnierzy-samobójców. Także Luftwaffe wysyłała swoich ludzi na straceńcze misje. Jednak ich celem nie były wrogie samoloty, czy okręty, tylko… mosty na Odrze. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

„Jeśli nie weźmiemy Majkopu i Groznego, będę musiał zakończyć tę wojnę” – powiedział Hitler do swoich dowódców pod koniec lipca 1942 roku. Piekielnie trudne zadanie powierzono żołnierzom oddziału Brandenburg – elitarnej jednostki, w niczym nie ustępującej amerykańskim rangersom czy brytyjskim komandosom. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

zastępca redaktora naczelnego TwojaHistoria.pl

Rafał Kuzak

Wyczerpujące kompendium poświęcone najkrwawszemu konfliktowi w dziejach świata. Gdybym miał polecić jedną książkę na temat II wojny światowej byłaby to praca Antony'ego Beevora.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...