Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Z jednym wyjątkiem

Katarzyna Puzyńska

Z jednym wyjątkiem

7.3

(4679 ocen) wspólnie z

23,03

Czwarty tom serii o policjantach z małej wsi Lipowo

Trzymający w napięciu klasyczny kryminał psychologiczny z mocnym tłem obyczajowym.

Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Kwitną kasztanowce, na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza wreszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice Nowakowskiej.

W okolicach Lipowa umiera pewna kwiaciarka. Kobieta jest już wiekowa, więc początkowo jej śmierć nie wydaje się podejrzana. Z jakiegoś powodu jednak, ratowniczka medyczna z karetki pogotowia nalega na natychmiastowe sprowadzenie policji. Szybko okazuje się, że kobieta miała rację. Kwiaciarka została zamordowana. W ten sposób Daniel Podgórski i komisarz Klementyna Kopp stają przed kolejnym trudnym zadaniem.

Kto mógł życzyć śmierci samotnej starszej pani? Dlaczego wytatuował na jej piersi trudny do odcyfrowania napis? Co ma z tym wszystkim wspólnego historia pary młodych ludzi sprzed ponad stu sześćdziesięciu lat?

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi psami i jeździ konno.

Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Pochodzi z Warszawy, ale w dzieciństwie wiele czasu spędzała w niewielkiej wsi pod Brodnicą, gdzie toczy się akcja jej powieści.

Jej książki cenione są za unikalny styl narracji, trzymającą w napięciu fabułę i doskonale dopracowane portrety psychologiczne bohaterów. Specjalizuje się w tematyce kryminalnej, ale swoje historie osadza w szerokim kontekście społeczno-obyczajowym.

Prószyński Media
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8069-016-5

Liczba stron: 744

Prószyński Media

Format: 125x195

Cena detaliczna: 39,90 zł

Zwiastun książki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...